ایام محرم 1398
1389/08/11 11:08:00
سرویس سیاسی
مقدسی تاکید کرد:

تحقیق و تفحص حق قانونی مجلس است

**هادی مقدسی نماینده مردم بروجرد گفت:همه باید بدانند تحقیق و تفحص حق قانونی مجلس است و در قانون هم تأکید شده است که مجلس از هر دستگاهی که بخواهد، می‌تواند سؤال بپرسد، تذکر بدهد و تحقیق و تفحص کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "هادی مقدسی"نماینده بروجرد طی یادداشتی که در نشریه بامداد منتشر شده است، به موضوع تحقیق و تفحص در مورد شورای عالی ایرانیان پرداخته که متن این یادداشت در پی می آید:

در طرح تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان که هفته گذشته مطرح شد، طراحان طرح معتقدند ایجاد و تشکیل شورای عالی ایرانیان مبنای قانونی ندارد و این تشکیلات همان دفتر امور ایرانیان خارج از کشور بوده است که با افزایش تشکیلات اداری به شورای عالی ایرانیان تبدیل شده، به خصوص که یکسری از اقدامات اخیر انجام شده در این شورا و دعوت از تعدادی افراد خاص از ایرانیان خارج از کشور و ریخت‌وپاش‌هایی که صورت گرفته این تردید را در اذهان وکلای ملت ایجاد کرده که اینگونه برخوردها چگونه صورت گرفته به خصوص اینکه افرادی که به این مراسم دعوت شده‌ بودند گاهی اوقات افرادی که همسویی و همگرایی با نظام و انقلاب از رفتارشان مشاهده شده باشد دیده نشده و حتی گاهی عنادشان با جمهوری اسلامی نیز محرز شده است.

اینکه این افراد با چه رویکرد و فلسفه‌ای به این همایش دعوت شده‌اند و هزینه‌هایی که برای این برنامه خرج شده و البته رقم‌های متفاوتی نیز برای آنها اعلام شده، از کجا هزینه شده و به چه میزان است.

باید مشخص شود که مبنای قانونی این هزینه‌ها چیست. اینها مواردی است که ما باید برای مجلس روشن کنیم. باید مردم هم در جریان امور قرار بگیرند.

همه نهادها نیز باید بدانند که هیچ سازمان و تشکیلاتی حق ندارد خارج از چارچوب قوانین مصوب حرکت کرده یا عمل کند.

حال اگر شورای عالی ایرانیان بتوانند اسناد و مدارک خود را در هنگام انجام تحقیق و تفحص به مجلس ارائه دهند نتیجه تحقیق حتماً در قالب گزارش تحقیق و تفحص به مجلس و مردم عزیز ارائه خواهد شد.

یکسری ابهامات و نقاط تاریک در چگونگی اداره شورای عالی ایرانیان وجود دارد. البته هیچ تردیدی نیست که نیت رئیس‌جمهور و اطرافیان ایشان درباره شورای عالی ایرانیان خیر است و به طور حتم می‌خواهند به شکلی که ممکن است از حقوق ایرانیان خارج از کشور دفاع کرده و از آنها در مقابل قوانین بیگانگان حمایت کنند، اما موضوع محل ابهام این است که آیا یکهزار و 200 نفر از ایرانیان حاضر در این همایش همه ایرانیان مقیم خارج از کشور هستند؟ البته ایرانیان بسیاری نیز هستند که تلاش و فعالیت می‌کنند آن هم در شرایطی که قلبشان برای نظام اسلامی می‌تپد.

در چنین موقعیتی ما به عنوان دولت اسلامی باید از حقوق آنها در کشورهایی که مقیم آنجا شده‌اند، دفاع کنیم. ما می‌خواهیم بدانیم این افراد بر چه مبنایی به شورای عالی ایرانیان دعوت شده‌اند و سابقه آنها چیست و اگر آنها آنقدر در میان ایرانیان خارج از کشور ذی‌نفوذ هستند که می‌شود آنها را نمایندگان همه ایرانیان خارج از کشور تلقی کرد این مورد را باید به استحضار مردم عزیز ایران

برسانیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet