انتخابات ریاست جمهوری
1389/08/11 11:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی:

پیروزی روسف در برزیل نشان می‌دهد قدرت آمریکا رو به افول است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیروزی خانم "دیلما روسف" در انتخابات ریاست جمهوری برزیل را نشانه ای بر افول روز افزون قدرت آمریکا در جهان و بویژه در آمریکای لاتین دانست.

خانم روسف 62 ساله توانست در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل با کسب اکثریت 56 درصدی آرا بر رقیبش ' خوزه سرا ' پیروز شود؛ "خوزه لوییس اینانسیو لولا داسیلوا" رییس جمهوری فعلی برزیل از خانم روسف حمایت کرده بود.

تحلیلگران معتقدند که خانم روسف مشی و سیاست‌های داخلی و خارجی لولا را برای ادامه دادن به مسیر رو به رشد برزیل دنبال خواهد کرد.

حسین ابراهیمی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اگرچه آمریکای لاتین تاچندی پیش حیات خلوت سیاست‌های آمریکا محسوب می‌شد ، اما امروز شاهد قدرت گرفتن افراد و احزابی در این منطقه هستیم که مواضع ضد آمریکایی دارند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی افزود: نتایج انتخابات اخیر برزیل و انتخاب خانم روسف که انتظار می‌رود همانند لولا داسیلوا مواضع ضد آمریکایی داشته باشد حاکی از آن است که عملکرد آمریکا موجب شده تا این کشور یاران خود را یکی پس از دیگری از دست بدهد.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی سلطه گران بویژه آمریکا روز به روز حمایت اجتماعی و جهانی خود را از دست می‌دهد.

وی گفت: امروز مردم آمریکای لاتین به افراد و احزابی روی آورده اند که مواضع ضد آمریکایی دارند.

ابراهیمی قدرت گرفتن مواضع ضد آمریکایی در حوزه آمریکای لاتین را یک حرکت مبارک توصیف کرد و گفت: این مساله نشان می دهد که قدرت آمریکا رو به اضمحلال است.

نایب رییس اول مجلس این مساله را نتیجه رویکرد ظالمانه و سلطه‌گرانه سردمداران کاخ سفید ارزیابی کرد و گفت: اشغال کشورهای دیگر، انجام جنایت و کشتار مردم و غارت منابع کشورها نتیجه ای بهتر از این ندارد.

وی با تاکید بر اینکه قدرت آمریکا رو به افول است، از قدرت گرفتن مواضع ایران در بین ملل آزاده جهان سخن گفت و اظهار داشت: امروز بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین و آفریقا در حال ملحق شدن به مواضع ضد آمریکایی جمهوری اسلامی ایران هستند.

ابراهیمی تاکید کرد: پیوستن کشورها به مواضع ضد استعماری و ضد آمریکایی ملت ایران فرصت گرانبهایی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم آورده است که باید به بهترین نحو از این فرصت‌ها بهره برد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet