خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/11 12:11:00
سرویس صحن
نماینده اصفهان در جریان بررسی ماده 24 برنامه پنجم

واگذاری امور رفاهی دانشگاه ها به بخش خصوصی به صلاح دانشگاه نیست

**نماینده اصفهان با انتقاد از طرح موضوع واگذاری امور رفاهی دانشگاه ها به بخش خصوصی در ماده ۲۴ برنامه پنجم، خواستار حذف این موضوع به دلیل مشکلات احتمالی برای دانشجویان شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی" حسن کامران "نماینده مردم اصفهان در جریان بررسی ماده 24 لایحه برنامه پنجم توسعه که به اداره دانشگاه ها و موسسات آموزشی مربوط می شود خواستار حذف بند «د» ماده 24 این لایحه شد.

کامران با بیان این مطلب که عمده مشکلات دانشجویان مربوط به امور خدمات رفاهی می شود، افزود: واگذاری این امور خدماتی به بخش خصوصی آن هم بدون هیچ نظارتی بر عملکرد آنان موجب گسترش نارضایتی در میان دانشجویان خواهد شد.

نماینده اصفهان همچنین گسترش مشکلات صنفی دانشجویان به بخش آموزش را یکی دیگر از دلایل درخواست خود برای حذف این بند عنوان کرد که این درخواست در نهایت با مخالفت نمایندگان روبه رو شد.

بند (د) ماده 24 لایحه پنجم توسعه عبارت است از اینکه؛ به‌منظور افزایش کارآیی مأموریتهای اصلی دانشگاهها در امورآموزش، پژوهش و فنآوری در هرسال حداقل بیست درصد (20%) از  امور خدمات رفاهی دانشجویان از نظر ساختاری از بدنه دانشگاهها جدا و به بخش غیر دولتی واگذار گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet