هدر موبایل
1389/08/11 10:01:00
سرویس فرهنگی
در اعتراض به انحلال این دانشگاه صورت گرفت

تجمع عده‌ای از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران مقابل مجلس

**صبح امروز عده ای از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران در اعتراض به انحلال این دانشگاه در مقابل درب شمالی مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، صبح امروز سه‌شنبه عده‌ای از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران در اعتراض به آنچه که آن را انحلال یکی از بزرگترین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور می نامیدند در مقابل مجلس تجمع کردند.

این دانشجویان با استناد به تذکر نمایندگان مجلس نسبت به وزیر بهداشت و درمان، خواستار لغو انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران شدند.

یکی از دانشجویان با بیان این که در تمام دنیا دانشگاه های معتبر مورد کمک و توجه قرار می گیرند، افزود: انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران از نگاه هر کسی که دلسوز این کشور باشد، اقدامی ناپسند و غیر قابل قبول است.

یکی دیگر از دانشجویان حاضر در این تجمع با انتقاد از رییس این دانشگاه به خاطر سستی در برابر انحلال این دانشگاه، نسبت به روشن نبودن وضعیت آتی دانشجویان این دانشگاه ابراز نگرانی کرد و گفت: این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور است و دانشجویان آن جزو نخبگان این کشور هستند، از همین رو چنین برخوردی با این دانشجویان و به تشویش کشاندن اذهان آنان خلاف شعارهایی است که مسئولان در مورد نخبه پروری و حمایت از استعدادها می دهند.

یکی از دانشجویان نیز با اشاره به تذکر دیروز نمایندگان به وزیر بهداشت، گفت: از صبح امروز با وجود باران و سرما در اینجا حاضر شده ایم تا پیگیر تذکر و درخواست نمایندگان به وزیر بهداشت باشیم و امیدواریم وزیر بهداشت با احترام به نظر نمایندگان و دانشجویان، حکم انحلال این دانشگاه را لغو کند.

وی که به نمایندگی از سایر دانشجویان سخن می گفت همچنین افزود: تجمع امروز دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هیچ دلیل سیاسی ندارد و دانشجویان تنها برای دفاع از حقوق خود و اعلام هم رایی با نمایندگان اینجا حاضر شده اند و مطمئنا اجازه سو استفاده به رسانه های بیگانه در مورد این موضوع نخواهند داد.

نمایندگان مجلس دیروز در تذکر کتبی به "مرضیه وحید دستجردی" وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خواستار لغو انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران شده بودند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet