هدر موبایل
1389/08/11 15:44:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ رسایی:

واگذاری مدارس به بخش غیردولتی مغایر قانون اساسی نیست

**نماینده مردم تهران، ‌ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی ماده ۲۶ لایحه برنامه پنجم را مغایر تاکید قانون اساسی بر آموزش و پرورش رایگان دانست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "حمیدرضا رسایی" در جلسه علنی بعد از ظهر روز سه شنبه 11 آبان ماه در یک اخطار قانون اساسی گفت: ماده 26 لایحه برنامه با اصول 3، 30 و 43 این قانون مغایرت آشکار دارد و قابل طرح شدن نیست.

وی خاطرنشان کرد: ‌براساس اصل 3، دولت جمهوری اسلامی آموزش و پرورش را باید به صورت رایگان برای تمام سطوح فراهم کند، موضوعی که در اصل 30 قانون اساسی بار دیگر به آن  تاکید شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ براساس ماده 26 دولت مکلف می شود تا پایان برنامه در حدود 20 درصد و تا پایان برنامه پنجم 100 درصد آموزش و پرورش را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد.

"علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار قانون اساسی این نماینده گفت: اخطار شما وارد نیست چرا که در مواد 13 و 16 قانون مدیریت خدمات کشوری موضوع ماده 26 لایحه برنامه پنجم توسعه اشاره‌ای به رایگان نبودن مدارس نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ‌دولت می تواند هر سال به میزان 3 درصد و در طول برنامه حداقل 15 درصد مدارس دولتی را به صورت غیردولتی درآورد.

بر اساس ماده 26 لایحه برنامه پنجم وزارت آموزش و پرورش مکلف است ساز و کار اداره امور مدارس و مجتمع های آموزشی در استان‌ها و مناطق خود را در چهارچوب مواد 13 و 16 قانون مدیریت خدمات کشوری به صورت غیر دولتی تهیه و حداکثر تا پایان سال اول برنامه به تائید معاونت برساند به نحوی که از سال دوم برنامه سالانه حداقل سه درصد(3%) و در طول برنامه حداقل پانزده درصد(15%) مدارس دولتی به صورت غیر دولتی اداره شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet