هدر موبایل
1389/08/11 17:02:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار هیئت پارلمانی جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام کرد:

حمایت ایران از رهایی کشورهای آفریقایی از استعمار

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های کشورهای آفریقایی برای رهایی از یوغ استعمار حمایت می‌کند.

به گزارش خانه ملت، هیئت پارلمانی جمهوری دموکراتیک کنگو پیش از ظهر امروز سه‌شنبه 11 آبان ماه با "علی لاریجانی" دیدار و گفت و گو کردند.

لاریجانی در ابتدای این دیدار با تشریح جایگاه با اهمیت آفریقا در مناسبات خارجی کشورمان گفت: امام‌ خمینی (ره) استراتژی انقلاب اسلامی را مبارزه با استعمار می‌دانستند و از همین رو جمهوری اسلامی ایران از هر گونه تلاشی از سوی کشورهای آفریقایی برای رهایی از یوغ استعمار حمایت می‌کند.

وی سابقه مبارزاتی مردم کنگو در مقابل استعمار خارجی و مقاومت این کشور در برابر زیاده‌‌خواهی‌های قدرت‌های خارجی را عامل برقراری روابط نزدیک میان دو کشور خواند و گفت: مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی در جهت توسعه و گسترش همکاری‌های اقتصادی و سیاسی فیمابین حمایت می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی تقویت ارتباطات بخش‌های خصوصی دو کشور را در ارتقای سطح مبادلات اقتصادی فیمابین و پیشرفت و توسعه جمهوری دموکراتیک کنگو بسیار مؤثر دانست.

"ژان کلودموکنی اتانینگامو" رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای کنگو نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، گفت: در این سفر ما با ظرفیت‌های وسیع ملت ایران برای مقاومت در برابر فشارهای خارجی آشنا شدیم.

وی نقش همکاری‌های پارلمانی فیمابین را در پیشبرد روابط بین دولت‌ها بسیار مؤثر خواند و افزود: از مهم‌ترین اهداف سفر ما به جمهوری اسلامی ایران بهره‌گیری از تجارب مجلس شورای اسلامی در زمینه‌های گوناگون است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای جمهوری دموکراتیک کنگو در پایان از کمک‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی به کشورش قدردانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet