خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/11 16:35:00
سرویس صحن
الهیان در اخطار قانون اساسی:

با واگذاری مدارس به بخش غیردولتی، نظارت آموزشی تحت الشعاع قرار می‌گیرد

**نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: با واگذاری بیشتر نظام آموزش و پرورش به بخش غیرانتفاعی، موضوع نظارت بر مدارس تحت الشعاع قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "زهره الهیان" در جلسه علنی بعد از ظهر روز سه‌شنبه 11 آبان ماه با استناد به اصول 3 و 30 قانون اساسی اظهار داشت: اخطار من به موضوع رایگان بون مدارس مرتبط نمی‌شود بلکه به نوعی نظارت کیفی برای ما مهم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر در آموزش و پرورش نظارت خوبی انجام نمی شود به نحوی که براساس گزارش های رسیده جریان خزنده ای در این نهاد به وجود آمده که بسیار خطرناک است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 26 قرار است تا پایان برنامه پنجم 15 درصد مدارس دولتی به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شود.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: با واگذاری بیشتر نظام آموزش و پرورش به بخش غیرانتفاعی، موضوع نظارت بر مدارس تحت الشعاع قرار می‌گیرد.

"علی لاریجانی" در پاسخ به اخطار قانون اساسی الهیان گفت: ‌موضوع نظارت بر مدارس مبحث مدیریتی است و اما درخصوص مواد 13 و 16 قانون مدیریت خدمات کشوری چون در ذیل اصل 30 قانون اساسی آمده، دولت موظف شده وسایل آموزش و پرورش رایگان را تا پایان تحصیلات متوسطه فراهم کند، بنابراین موضوع اخطار قانون اساسی شما وارد نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet