شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/11 18:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یک عضو کمیسیون امنیت ملی:

غرب مذاکره را برای مذاکره می‌خواهد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: به نظر می رسد کشورهای غربی عضو گروه ۱+۵ به دنبال حل موضوع هسته ای از طریق گفت و گو نیستند و مذاکره را تنها برای مذاکره می خواهند.

محمد کرمی راد در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از آنجا که اعضای این گروه چندان به دنبال حل موضوع هسته ای ایران از طریق گفت و گو نیستند، جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرده است که آژانس بین المللی انرژی اتمی و برخی از کشورهای مطرح و اثرگذار در معادلات جهانی نیز در این گفت و گوها سهیم شوند.

این نماینده اصولگرای مجلس افزود: در صورتی که کشورهای دیگری نظیر ترکیه و برزیل به این گفت و گو ها راه یابند حقایق روشن از فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران به گوش جهانیان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه عملکرد گروه 1+5 درباره موضوع هسته ای ایران سبب شده است تا این گروه به سمت یک ' دور باطل و بی نتیجه' حرکت کند؛ اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای نتیجه بخش بودن مذاکرات خواهان حضور کشورهای دیگر است.

کرمی راد تاکید کرد: مذاکرات آتی ایران و 1+5 تنها زمانی نتیجه بخش خواهد بود که این گفت و گوها در فضایی واقعی و منطقی برگزار شود و طرف غربی از طرح مسایل بی اساس و فرضیاتی که هیچ پایه و سندی ندارد خودداری کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اگر این گروه بخواهد بار دیگر موضوع محرومیت ایران از حقوق هسته ای خود را در این مذاکرات مطرح کند به طور یقین این مذاکرات نتیجه ای نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet