شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/11 17:24:00
سرویس صحن
ابوترابی ‌فرد در پاسخ به وفایی:

اصل 30 قانون اساسی در ماده 28 لحاظ شده است

**نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ماده ۲۸ لایحه برنامه توسعه کشور را مغایر با اصل ۳۰ قانون اساسی دانست و خواستار حذف آن شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز سه شنبه 11 آبان "حسن ونایی" در یک اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 30 این قانون اظهار داشت: این اصل بر رایگان بودن آموزش و پرورش تاکید دارد، ماده 28 لایحه برنامه پنجم توسعه از عجیب ترین ماده هایی است که در این لایحه وجود دارد و در صورت تصویب اتفاق خطرناکی در حوزه آموزش و پرورش رخ خواهد داد.

وی تصویب این ماده را وهن مجلس شورای اسلامی دانست.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: این ماده به دنبال آن است که حداکثر خدمات با هزینه کمتر در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود:‌در این ماده متن اصل 30 قانون اساسی مبنی بر رایگان بودن آموزش و پرورش لحاظ شده است یعنی اگر واحدی هم اجاره داده شود، خدمات آن توسط دولت خریداری و به مشتریان رایگان ارائه خواهد شد.

بر اساس ماده 28 به دولت اجازه داده می‌شود به‌منظور کاهش تصدی‌گری، با حفظ حق سیاستگذاری و نظارت کیفی، از توسعه مدارس غیردولتی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی واجد شرایط از طریق واگذاری مدیریت، فروش اقساطی یا اجاره بلندمدت، فروش ساختمان‌های نیمه‌تمام یا آماده بهره‌برداری و واگذاری زمین‌های دولتی با کاربری آموزشی به‌صورت اجاره بلندمدت (با حفظ کاربری آموزشی) با نرخ ترجیحی و ارزان قیمت حمایت نماید. درصورت تغییر کاربری واگذاری‌های صورت گرفته، این اشخاص موظفند دو برابر قیمت روز را  به دولت پرداخت نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet