هدر موبایل
1389/08/12 09:15:00
سرویس اقتصادی
حیدری دستنایی

تعاونی‌های مرتبط بامسکن مهرمشکلات زیادی دارند

**"نورالله حیدری دستنایی” نماینده اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با هفته نامه زردکوه می‌گوید: ما در حوزه انتخابیه مان، به دلیل اینکه شهرهای زیاد و بزرگی نداریم، خیلی درگیر بحث مسکن مهر نیستیم.

به گفته او، در مجموع، عملکرد دولت در حیطه شهری، مخصوصاً در این طرح اخیر، مثبت ارزیابی می‌شود. البته حیدری اذعان می‌کند که تعاونی‌های مرتبط با بحث مسکن مهر، مشکلات عدیده‌ای دارند که بازهم گرچه ناشی از تدابیر خودشان است، اما نیازمند مدیریت مثبت مسکن و شهرسازی استان است که طی یک ضرب الاجل مشخص، مشکلات تعاونی‌های مسکن را حل‌کند.

این نماینده درباره وضعیت مسکن روستاهای استان توضیح می‌دهد: در امور روستایی که بنیاد مسکن، متولی آن است، درباره پول‌هایی که بنیاد مسکن از  مردم می‌گیرد و در ازایش، به مردم  زمین می‌دهد، سؤالات زیادی مطرح است.

مثلاً اینکه گفته می‌شود بنیاد مسکن زمین را به طور رایگان از منابع طبیعی می‌گیرد، ولی با مبالغ زیادی به مردم می‌فروشد که این مسئله، مورد تشکیک است. در برخی موارد هم منابع طبیعی زمین ندارد و زمین‌های موجود جزو مستثنیات است که فروشی نیستند و با کمبود زمین مواجهیم.

حیدری در مجموع، از نحوه اجرای طرح مسکن مهر در استان، راضی است، اما معتقد است مشکلات اندکی که وجود دارد، باید رفع شود.

در مجموع، اگرچه استان چهارمحال و بختیاری، چندان شهرهای بزرگی ندارد که ضرورت تأمین مسکن برای ساکنان آن، طرح مسکن مهر را در این استان بیشتر به جریان بیندازد، اما ارزیابی‌های نمایندگان مردم استان از اجرای این طرح، در مجموع مثبت است و با پیگیری آن و رفع آسیب‌های موجود، می‌توان به خانه‌دار شدن همه شهروندان این استان در آینده نه چندان دور، امیدوار بود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet