خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/12 09:18:00
سرویس صحن
با حذف ماده 28 مکرر 2 صورت گرفت؛

مخالفت مجالس با ادغام سازمان های وابسته به وزارت آموزش و پرورش

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حذف ماده ۲۸ مکرر ۲ با ادغام و سازماندهی کلیه سازمان های وابسته و تابعه وزارت آموزش و پرورش مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه ـ مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه پنجم توسعه ماده مکرر 2 این لایحه را با 126 رای موافق، 54 رای مخالف و 12 رای ممتنع از مجموع 212 نماینده حاضر در مجلس حذف کردند.

در ماده 28 مکرر 2 آمده بود: وزارت آموزش و پرورش مکلف است؛ کلیه سازمانهای وابسته و تابعه خود را با حفظ وظایف و مسؤولیتها در معاونتهای آموزش و پرورش ادغام و سازماندهی کند. براساس این ماده؛ وزارت آموزش و پرورش درصورت نیاز می‌تواند بدون رعایت ماده(29) قانون مدیریت خدمات کشوری حداکثر تا سقف دو معاونت به معاونتهای موجود اضافه نماید.

همچنین براساس این ماده قرار بود: به منظور استفاده از نیروهای انسانی شاغل در رده های ستادی و اداری و کاهش هزینه های جاری غیرضرور، ساختار اداری این وزارت در استانها را در دو سطح ادارات کل و شهرستان تعریف، سازماندهی و اجرا نماید.

نام این ماده را به این دلیل مکرر گذاشته اند که این ماده در کمیسیون تلفیق به لایحه دولت اضافه شده است، بنابراین برا ی اینکه ترتیب مواد لایحه دولت به هم نخورد، ماده اضافه شده در کمیسیون تلفیق را به صورت مکرر عنوان کرده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet