هدر موبایل
1389/08/12 09:44:00
سرویس صحن
نادران در اخطاری نسبت به ماده 29 برنامه پنجم

مشخص نیست که در این ماده دولت چه اختیاراتی را قرار است از نمایندگان بگیرد

**عضو کمیسیون اقتصادی طی اخطار قانون اساسی خواستار مشخص شدن حد و حدود اختیاراتی شد که نمایندگان در ماده ۲۹ لایحه برنامه پنجم توسعه به دولت می دهند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" الیاس نادران "امروز (12 آبان) در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از برنامه پنجم توسعه که در صحن علنی مجلس در دست بررسی است در اخطاری مطابق با اصل 110 قانون اساسی در خصوص سیاست های ارتقاء شاخص توسعه انسانی در ماده 29 این لایحه توضیح نماینده دولت دراین خصوص گفت:طبق ماده 110 قانون اساسی بیان سیاست های کلی نمی تواند در رفع مشکلات موثر باشد و لازم است شاخص های آن مشخص شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود:در این ماده باید سازوکارها و ابزارها و روش هایی که قرار است شاخص توسعه انسانی را با آن ارتقاء دهند مشخص شود.

وی تاکید کرد: نمایندگان باید بدانند که چه اختیاراتی را قرار است به هیات وزیران بدهند در حالی که در این ماده مشخص نیست که دولت چه الزاماتی دارد و چه اختیاراتی را قرار است از نمایندگان بگیرد.

نادران تصریح کرد: خواهشمندم نماینده دولت در کمیسیون تلفیق جزئیات بیشتری از مختصات اجرای این طرح و اختیاراتی که قرار است دولت داشته باشد مشخص کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار گفت: مسلما اگر می توانستند جزئیات را ریزتر بیاورند بهتر بود.

در ماده 29 لایحه پنجساله برنامه پنجم آمده است؛ به‌منظور ارتقاء شاخص توسعه انسانی به سطح کشورهایی با توسعه انسانی بالا و هماهنگی رشد شاخص‌های آموزش، بهداشت و اشتغال در کشور، سند راهبردی «ارتقاء سطح شاخص توسعه انسانی» پس از تصویب هیأت وزیران اجرا می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet