هدر موبایل
1389/08/12 10:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

چگونگی تدوین لایحه جرم سیاسی از زبان سلیمان ذاکر

**عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به آمادگی قوه قضاییه برای ادامه لایحه جرم سیاسی به مجلس، تدوین آن را می توان نوید ابهام زدایی و شفاف سازی از قانون های قبلی دانست.

سید سلیمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به مسکوت ماندن لایحه جرم سیاسی،گفت: به علت مسکوت ماندن لایحه جرم سیاسی در مجلس شورای اسلامی بررسی، اصلاح و پیگیری مجدد این لایحه در اولویت برنامه های قوه قضاییه قرار گرفت.

وی با اشاره به تفکیک نشدن جرم سیاسی از جرم امنیتی ادامه داد: می بایست تلاش های لازم در جهت شناخته شدن جرم سیاسی صورت گیرد تا عوامل جریان ساز فتنه های سیاسی شناسایی و به درستی با آنها برخورد شود.

ذاکر بررسی موارد حساس نظیر تدوین لایحه جرم سیاسی را نیازمند یک فضای آرام دانست و تصریح کرد: باید با دقت فراوان اصول این طرح مورد بررسی و بازبینی قرار بگیرد وگرنه برداشت های منفی سیاسی به اصل این طرح صدمه بزرگی را وارد می سازد.

وی با اشاره به ضرورت تدوین این طرح و اجرایی شدن آن گفت: از آنجا که بیگانگان با استفاده از عوامل داخلی به دنبال فعالیت های سیاسی علیه منافع نظام به شکل های مختلف از جمله برگزاری اجتماعات و راهپیمایی های غیرقانونی، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی هستند لذا وجود قانونی برای مقابله با این فعالیت های غیر قانونی ضروری بوده و تدوین لایحه جرم سیاسی را می طلبد.

ذاکر با تأکید بر تأثیرگذاری لایحه جرم سیاسی این طرح را عامل بسیار مهمی در جهت برطرف ساختن موانع و چالش های سیاسی موجود دانست و افزود: تدوین چنین لایحه ای نه تنها موجب ابهام زدایی و شفاف سازی قانون های قبلی شده بلکه راه را برای توسعه و پیشرفت فعالیت های سیاسی در پرتو قانون اساسی فراهم ساخته و خلاء قانون قبلی را به خوبی برطرف خواهد ساخت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet