هدر موبایل
1389/08/12 10:46:00
سرویس سیاسی
نماینده دامغان:

مجلس با تحقیق و تفحص قصد مچ‌گیری ندارد

**حسن ملک محمدی گفت:مجلس در تحقیق و تفحص قصد مچ‌گیری ندارد و اگر تکالیف یک دستگاه به درستی و در چارچوب قانون انجام شده باشد قطعاً مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"حسن ‌ملک‌محمدی" نماینده دامغان در گفتگو با نشریه کویر سمنان درباره پیشنهاد جمعی از نمایندگان مجلس مبنی ‌بر تحقیق و تفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که چهارشنبه گذشته با 141 رأی موافق، 14 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع در دستور کار قرار گرفت، ضمن بیان مطلب یاد شده، افزود: تحقیق و تفحص از حقوق مجلس است که بنا به درخواست یک یا چند نماینده می‌تواند شکل قانونی پیدا کند.

وی ادامه داد: تحقیق و تفحص با هدف روشنگری اذهان و شفافیت امور صورت می‌پذیرد و برخلاف تصور به هیچ وجه قصد مچ‌گیری یا ایراد گرفتن و اشکال وارد کردن به کار نهادها و سازمان‌ها را ندارد.

ملک محمدی گفت:چه بسا اگر گزارش‌ها در تحقیق و تفحص مثبت باشد و مجموعه مورد بررسی در چارچوب قانون به وظایف خود عمل کرده باشد قطعاً مورد تشویق و تقدیر قرار می‌گیرند و اگر احیاناً از قوانین و مقررات تخطی شده باشد، پس از ارائه گزارش گروه تحقیق و تفحص در صحن علنی مجلس، موضوع برای حل و فصل به کمیسیون اصل 90 و مجاری قضایی ارجاع می‌شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet