هدر موبایل
1389/08/12 11:07:00
سرویس صحن
محسنی ثانی با اشاره به ماده 30 برنامه پنجم

نحوه حمایت مالی از صندوق های بازنشستگی مشخص نیست

**عضو کمیسیون اجتماعی در اخطار قانون اساسی مطابق با اصل ۴۴ خواستار حذف ماده ۳۰ لایحه برنامه پنجم توسعه به دلیل تناقص در نحوه حمایت مالی از صندوق های بازنشستگی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت" محمدرضا محسنی ثانی" نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی  امروز (12 آبان) در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از برنامه پنجم توسعه در تذکری مطابق با اصل 44 قانون اساسی خواستار حذف ماده 30 لایحه برنامه پنج ساله پنجم توسعه شد و گفت:‌طبق اصل 44 قانون اساسی اقتصاد ایران بر مبنای دولتی، خصوصی و تعاونی اداره می شو د و صندوق های بازنشستگی را نیز باید بر همین مبنا مدیریت شود.

نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نحوه حمایت از صندوق های بازنشستگی در ماده 30 آمده متناقص است گفت:‌از تقویت فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری های سودآور در حمایت از این صندوق ها گفته شده است و در جایی دیگر انجام هرگونه فعالیت بنگاه داری جدید را ممنوع کرده است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار گفت: ‌اخطار وارد نیست و در این ماده قرار است تا پایان برنامه وابستگی آنها از محل بودجه عمومی دولت کاهش یابد و به بخش خصوصی واگذار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet