خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/12 11:00:00
سرویس صحن
با اخطار قانون اساسی خباز صورت گرفت؛

منتفی شدن حذف کلمه «قانونی» در ماده 30

**با اخطار قانون اساسی نماینده کاشمر حذف کلمه «قانونی» در صدر ماده ۳۰ لایحه برنامه پنجم توسعه منتفی شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" محمدرضا خباز" نماینده کاشمر ،خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ـ چهارشنبه هنگام بررسی پیشنهاد حذف کلمه «قانونی» در صدر ماده 30 لایحه برنامه توسعه کاظم دلخوش، نماینده صومعه سرا طی یک اخطار قانون اساسی ، گفت: حذف کلمه «قانونی» و کل بند الف ماده 30 مغایر اصل 29 قانون اساسی است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در پاسخ به این اخطار فقط اخطار مربوط به حذف کلمه «قانونی» را در صدر ماده 30 لایحه برنامه پنجم را وارد دانست و در حالی که قصد رای گیری درخصوص وارد بودن این اخطار از صحن علنی مجلس را داشت، نماینده پیشنهاددهنده، پیشنهاد خود را پس گرفت و به این ترتیب حذف کلمه «قانونی» منتفی شد.

در اصل بیست و نهم قانون اساسی آمده است: برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری از کار افتادگی، بی سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبت های پزشکی به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی.

در صدر ماده 30 لایحه برنامه پنجم توسعه به دولت اجازه داده شده در راستای ایجاد ثبات، پایداری و تعادل بین منابع و مصارف صندوق های بازنشستگی نسبت به اصلاح ساختار این صندوقها اقدام  قانونی به عمل آورد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet