پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1389/08/12 12:57:00
سرویس صحن
خباز:

کاهش کمک مالی دولت به صندوق بازنشستگی موجب حذف این کمک‌ها می‌شود

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس کاهش وابستگی صندوق‌های بانشستگی به کمک از محل بودجه عمومی دولت را موجب حذف کمک‌های دولت به این صندوق و خلاف اصل ۲۹ قانون اساسی کشور دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "محمدرضا خباز" در جلسه علنی امروز (12 آبان) طی یک اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 29 گفت: طبق این اصل دولت مکلف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایت های مالی را برای یک یک افراد کشور تامین کند.

نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: کاهش وابستگی صندوق های بازنشستگی به کمک از محل بودجه عمومی دولت که در ماده 30 لایحه برنامه پنجم توسعه آمده است با این اصل قانون اساسی مغایرت دارد و ماهیت این ماده آهنگ حذف خدمات بیشتر به مردم را به صدا درآورده است.

وی اظهار داشت: در پیش گرفتن این روند منجر به حذف و قطع کمک های دولت به صندوق های بازنشستگی می شود.

"محمد حسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست دقایق پایانی جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکرگفت: این اخطار وارد نیست چرا که دولت مکلف است طبق قوانینی که مجلس مصوب کرده تنها اقدام به کاهش وابستگی مالی صندوق بازنشستگی از بودجه عمومی کند نه قطع حمایت مالی این صندوق.

وی همچنین اظهار داشت: نگاه ماده 30 معطوف به افزایش درآمد صندوق ها و خودکفایی آنها است و در این راستا از همه ظرفیت های مالی موجود استفاده می کند و دولت هم موظف است سهم خود را پرداخت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet