هدر موبایل
1389/08/12 15:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

محور مذاکره با 1+5 باید فراتر از مبادله سوخت باشد

**رییس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه مبادله سوخت تنها در قالب بیانیه تهران امکانپذیر است؛ تاکید کرد: اختلاف نظر گروه ۱+۵ با ایران تنها بر سر تبادل سوخت نیست و مذاکرات آتی باید فراتر از مبادله سوخت باشد.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران در قالب قانونی که چند ماه پیش در مجلس به تصویب رسید موظف به تامین سوخت مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران است و تاکنون نیز توانسته بخشی از نیاز این نیروگاه را در داخل تولید کند.

نماینده اسلام آباد غرب در مجلس با انتقاد از پیشنهاد اخیر 1+5 مبنی بر افزایش میزان سوخت برای مبادله با سوخت مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران گفت: از آنجا که ایران توانسته است بخشی از نیاز خود را در داخل تامین کند؛ باید حجم سوختی که قرار است از ایران خارج شود نیز کاهش یابد نه افزایش.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اگر قرار است بین ایران و گروه 1+5 مذاکراتی در خصوص تبادل سوخت صورت گیرد باید این موضوع در یک میز فرعی و در چارچوب موضوعات اصلی که ایران خواهان آن است؛ صورت گیرد.

فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه ایران هیچگونه مبادله سوخت خارج از چارچوب بیانیه تهران را نمی پذیرد؛ اظهار داشت: موضوع تبادل سوخت در قالب بیانیه تهران قابل حل است و نیازی به طرح این موضوع در مذاکرات آتی ایران با 1+5 نیست.

وی خاطر نشان کرد که بیانیه تهران بر اساس یک رویکرد تعاملی نوشته شد در حالی که برخی کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا با رویکرد تقابل با جمهوری اسلامی ایران بیانه 1929 را در شورای امنیت به تصویب رساندند تا مخالفت خود را با توافق تهران اعلام کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet