هدر موبایل
1389/08/12 15:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کامران:

بیانیه تهران مبنای مبادله سوخت است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بیانیه تهران تنها مرجع نحوه مبادله اورانیوم غنی شده در ایران با سوخت مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران است.

حسن کامران در گفت و گو با ایرنا گفت: گروه 1+5 با ارایه پیشنهادات جدید برای مبادله سوخت تولیدی در ایران قصد دارد تا مذاکرات آینده را تحت تاثیر قرار دهد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که تنها بر اساس بیانیه تهران حاضر به تبادل اورانیوم غنی شده خود با سوخت مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران است اما به نظر می رسد که غرب به سرکردگی آمریکا و با دخالت صهیونیست ها قصد دارد در مذاکرات آینده حرف های گذشته خود را تکرار کند.

کامران با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران حاضر نیست به هیچ وجه سرسپرده آمریکا و حامیانش باشد؛ گفت: اگر سیاست اصولی ایران بر امر دیگری استوار بود دیگر اقدام به فتح لانه جاسوسی آمریکا نمی کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیشنهاد جدید غرب برای مبادله سوخت را نوعی باج خواهی از ملت ایران برشمرد و تاکید کرد: بهتر است غرب به جای تکرار سخنان خود برای یکبار که شده به منطق جمهوری اسلامی ایران گوش فرا دهد.

کامران ارایه چنین پیشنهادهایی را ناشی از خوی استکباری و زیاده خواهی غرب دانست و تاکید کرد: آنها قصد دارند با ارایه این پیشنهادات در آستانه مذاکرات نوامبر به نحوی نتیجه مذاکرات را پیشاپیش تحت تاثیر قرار دهند و وانمود کنند که آنها همه تلاش های خیرخواهانه خود را انجام داده اند اما جمهوری اسلامی ایران حاضر به همکاری نشده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: به نظر می رسد که کشورهای غربی عضو گروه 1+5 قصد حل موضوع در قالب گفت و گو را ندارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet