هدر موبایل
1389/08/12 15:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت پیشه:

توهین‌ها و تخریب‌ها مانع رسیدن به وحدت است

**رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عدم اجرای قانون در کشور و همچنین ارائه برخی تحلیل ها و سخن ها تخریبی را از موانع رسیدن به وحدت در کشور خواند و تاکید کرد: تقوا در سخن و خبر و تحلیل از سوی مسئولان و رسانه ها باید حفظ شود.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با مهر در خصوص شاخص های عینی وحدت اظهار داشت: در حال حاضر هم دولت و هم مجلس در اختیار اصولگرایان است و در چنین شرایطی صحبت از شاخص های عملی وحدت و رسیدن به آن دشوار نیست.

وی گفت: در شرایط فعلی مردم انتظار دارند سیاست و مدیریت جامعه به گونه ای باشد که حداکثر منفعت و حداقل آسیب را به دنبال داشته باشد، انتظار آحاد جامعه آن است که در اجرای قوانین کوتاهی و تعلل نباشد و اختلافات به حداقل برسد. همچنین فضای حاکم در رابطه دولت و مجلس بر اساس نقد سازنده باشد نه تخریب.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: توصیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری هم در راستای تعدیل روابط دو قوه و گروه های اصولگرا بوده است و باید تلاش کرد این رهنمون ها در نوع رابطه گروه ها عملیاتی شود.

فلاحت پیشه اولین نمونه عملی شدن رهنمودهای مقام معظم رهبری را در توافقات مجلس و دولت بر سر لایحه برنامه پنجم توسعه دانست و گفت: بررسی برنامه پنجم به خوبی پیش می رود انتقاد و مخالفت ها در سطح کارشناسی است که می تواند منتهی به تصویب برنامه غنی و خوبی باشد.

نماینده اسلام آباد غرب عدم اجرای قانون در کشور و اختلاف نظر بر سر برخی قوانین را ازموانع رسیدن به وحدت در کشور برشمرد و گفت: برخی قوانین هنوز اجرا نشده و این به رسیدن به وحدت بین گروه ها آسیب وارد می کند. اجرای این قوانین از آن جهت که قانون مصوب کشور است حائز اهمیت است و از سوی دیگر نیز به تطهیر فضای روانی حاکم بر روابط اصولگرایان با یکدیگر و گروه های مختلف در جامعه کمک خواهد کرد.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس یادآور شد: برخی تهدیدها و سخنها بعضا جنبه توهین و  تخریب دارد که باید تعدیل شود. متاسفانه از عواملی که موجب خدشه در کشور شده است آن است که بعضا تقوا در خبر و اطلاع رسانی و همچنین ارائه تحلیل از سوی برخی مسئولان و یا رسانه ها حفظ نمی شود اگر این فضا جای خود را به فضای نقد سازنده دهد می توانیم شاهد فضای وحدت و تقویت اصولگرایان باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet