هدر موبایل
1389/08/12 15:34:00
سرویس صحن
موسوی مبارکه در اخطار قانونی خواستار شد

عقد قرارداد با کارکنان و کارگران بر اساس مصوبات سال 87 دولت

**نماینده مبارکه در اخطار قانون اساسی خواستار آن شد که همه شرکت‌ها، تشکل‌ها در چارچوب مصوبات سال ۸۷ دولت نسبت به عقد قرارداد با کارکنان و کارگران اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز چهارشنبه 12 آبان سیدعلی محمد موسوی مبارکه نماینده مبارکه در اخطار قانونی بااستناد به اصل 138 قانون اساسی اظهار داشت: هیات وزیران در سال 87 با استناد به اصل 138 مصوباتی را به تصویب رسانند.

وی افزود: براساس این مصوبات اولاً کلیه دستگاه های اجرایی موظفند راساً نسبت به انعقاد کار معین با افرادی که در شرکت ها و تشکل های غیردولتی جذب شدند در چارچوب قانون کار اجتماعی برخورد نماید. ثانیاً کلیه دستگاه هایی که موضوع بند 1 را اجرا می کنند موظفند نسبت به فسخ قرارداد با این شرکت ها اقدام کنند سپس بند 1 را اجرایی کنند. دستگاه های یاد شده به هیچ وجه مجاز به انعقاد قرارداد با شرکت ها نخواهند بود.

عضو کمیسیون اجتماعی باتشکر از مدیرعاملان شرکت فولاد مبارکه و ذوب آهن که این مصوبه را اجرا کرده اند گفت:‌انتظار این است که همه شرکت های باقیمانده که هنوز تعیین تکلیف نشده اند هرچه سریعتر در اجرای این مصوبات اقدام کند.

موسوی مبارکه در ادامه با بیان اینکه سازمان بهزیستی سه حکم برای کارکنان خود قائل می شود تصریح کرد: رسمی- کشوری، رسمی- کارگری و پیمانی سه حکمی است که سازمان بهزیستی در قبال کارکنانش به آن عمل می کند.

وی افزود: با وجود اینکه کارکنان رسمی- کشوری نسبت به بقیه از مدرک تحصیلی و سابقه بیشتری دارند اما میزان حقوق و مزایایی که دریافت می کنند کمتر از دیگر گروه های شاغل است واین موجب و سردی این افراد در محیط کار شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet