هدر موبایل
1389/08/12 16:00:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس کومور:

فقر و عقب افتادگی میراث استعمار در آفریقاست

**برهان حمیدو رییس مجلس کومور ظهر امروز با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در ابتدای این دیدار عقب ماندگی، فقر و مشکلات اجتماعی- اقتصادی را میراث استعمار در میان کشورهای آفریقایی دانست و افزود: تنها راه دست یابی به استقلال و پیشرفت اقتصادی مقاومت و ایستادگی در مقابل قدرت های استعماری است.

وی تصریح کرد: حضور قدرت های استعمارگر در مناطق مختلف جهان همواره عامل ایجاد تنش، عقب ماندگی و وابستگی است.

لاریجانی بر آمادگی مجلس برای حمایت از توسعه و گسترش مناسبات همه جانبه با کشورهای آفریقایی از جمله کومور تاکید کرد.

رییس قوه مقننه همچنین ایجاد سازو کارهای مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی ایران و کومور را ضروری خواند و افزود: حضور بخش خصوصی ایران در کومور می تواند بسیاری از مشکلات این کشور را حل کند.

در این دیدار برهان حمیدو رییس مجلس کومور نیز استعمار را تهدید اصلی استقلال کشورش و عامل اصلی عقب ماندگی شان دانست و افزود: ارتباط و همکاری با ایران نقش مهمی در ارتقای جایگاه کومور در منطقه و شناساندن این کشور در صحنه تحولات بین المللی داشته است.

وی ایران را تنها حامی ملت کومور در مقابل فشارهای استعمارگران برای غارت منابع این کشور دانست و افزود: کومور از حضور سرمایه گذاران ایرانی در عرصه های اقتصادی این کشور حمایت می کند.

وی از شیلات، انرژی، راه سازی و توریسم به عنوان مهمترین ظرفیت های همکاری دو کشور یاد کرد.

برهان حمیدو با قدردانی از کمک های توسعه ای و عمرانی ایران به کشورش خواستار انتقال تجارب مجلس شورای اسلامی در زمینه قانونگذاری و آموزش کادر اداری شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet