هدر موبایل
1389/08/12 16:30:00
سرویس سیاسی
کمیسیون امنیت ملی ضمن تسلیت انفجارهای شب گذشته عراق

دولت از همه ظرفیت خود برای تامین امنیت عراق استفاده کند

**کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن تسلیت به دولت، ملت و مجلس عراق به خاطر شهادت جمعی از شهروندان عراقی در انفجارهای شب گذشته از دولت خواست از همه ظرفیت‌های خود برای کمک به امنیت این کشور استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت در این بیانیه آمده است: موفقیت احزاب و جناح‌های سیاسی عراق در خروج از بلاتکلیفی 7 ماهه این کشور در زمینه توافق بر سر مسوولیت نخست‌وزیری این کشور به مذاق برخی از بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خوش نیامد و لذا اقدامات ایذایی خود را در این کشور برای ایجاد ناامنی بیشتر تشدید نمودند.

اعضای کمیسیون امنیت ملی در ادامه این بیانیه آورده اند: کشورهایی که در این زمینه فعالیت می‌نمایند و تروریسم راتقویت می‌کنند باید بدانند تروریسم مرزجغرافیایی نمی‌شناسند و شعله‌های این آتش ممکن است دیگران را نیز آزار دهد. ما معتقدیم برخی از بازیگران خارجی تحولات عراق با تروریسم ارتباط راهبردی دارند.

در ادامه این بیانیه آمده است: اغلب کشورهای منطقه که تا کنون بارها به عنوان همسایگان عراق در سطوح مختلف تشکیل جلسه داده‌اند به خوبی می‌دانند که امنیت عراق به نفع امنیت منطقه و جهان است و همگی باید جهت تحقق این هدف مهم صادقانه تلاش نمایند. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی موکدا از دولت می‌خواهد که با توجه به همسایگی عراق، اسلامی بودن این کشور و تبعات منفی ناامنی عراق بر امنیت کشورمان از همه ظرفیت‌های خود برای کمک به امنیت این کشور استفاده نماید.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدامات تروریستی اخیربه ویژه انفجارهای شب گذشته را که موجب شهادت و مجروح شدن ده‌ها تن از مردم عراق گردید را به شدت محکوم می‌نماید و به دولت، ملت و مجلس عراق تسلیت عرض می‌نماید وضمن تاکید بر ضرورت تسریع و تشکیل مجلس به عنوان نماینده ملت بزرگ عراق امیدواریم نمایندگان ملت نقش خویش را در اتحاد و انسجام ملی آن کشور ایفا نمایند.

با امید عراقی امن و با ثبات

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet