انتخابات ریاست جمهوری
1389/08/12 16:45:00
سرویس صحن

مخالفت توکلی با حذف بند "ج" ماده 30 لایحه برنامه پنجم توسعه

**توکلی در تذکر شفاهی درخصوص بند "ج" ماده ۳۰ لایحه برنامه پنجم با حذف این ماده مخالفت کرد و خواستار ارجاع آن به کمیسیون تلفیق برای بررسی بیشتر شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی چهارشنبه 12 آبان، احمد توکلی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در تذکر شفاهی درخصوص بند ج ماده 30 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور اظهار داشت: من به رای مجلس احترام می گذارم اما درخصوص این بند 2 اشتباه فاحش صورت گرفته است.

وی افزود: همه کسانی که استخدام می شوند می دانند که براساس قانون کشور کار می کنند که شاید این قانون تغییر کند مثلاً قانون قبلی بگوید 30 سال و قانون جدید 34 سال خدمت را در نظر بگیرد.

وی افزود: وقتی امید به زندگی در کشور بالا می رود باید عمر بازنشستگی هم افزایش یابد.

توکلی از هیات رئیسه خواست با ارجاع این بند به کمیسیون تلفیق برای بررسی بیشتر موافقت کند.

عضو کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: ‌با این گونه تصمیمات غلط است که صندوق های بیمه در حال ورشکستگی است و باید به این موضوع توجه جدی تر و کارشناسی تری شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با وارد ندانستن تذکر توکلی گفت: اگر کسی در جایی استخدام شود و به او بگویند که 30 سال کار کند تا آخر باید متناسب با همان قرارداد عمل شود.

وی تاکید کرد: نمی توان اختیار این موضوع را به دولت سپرد مثلاً اگر دولت گفت باید 40 سال کار کنند، قرارداد به 40 سال تغییر یابد از این رو نظر هیات رئیسه بر حذف این بند است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet