ایام محرم 1398
1389/08/12 16:14:00
سرویس صحن
با تصویب مجلس مقرر شد

حداقل سن لازم برای بازنشستگی کمتر از 50 سال نخواهد بود

**نایب رئیس کمیسیون تلفیق برنامه نسبت به تصمیم رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص حذف بند "د" ماده ۳۰ تذکر داد و خواستار رای گیری مجلس نسبت به آن شد.

به گزارش خانه ملت رضا عبدالهی روز چهارشنبه در صحن علنی مجلس گفت: براساس ماده 181 آئین نامه داخلی مجلس 2 ایراد بر عملکرد شما درخصوص حذف بند "د" وارد است.

وی افزود: درخصوص حذف بند "د" ماده 30 باید ابتدا اخطار قانون اساسی داده می شد سپس 3 دقیقه صحبت به عمل می آید اگر وارد بود رای گیری می شد.

وی یادآور شد: چنانچه مجلس اخطار را وارد می دانست، رئیس نسبت به پذیرش پیشنهادی یا حذف مورد اشکال یا ارجاع آن را به کمیسیون ذی ربط ارجاع می کردند چرا که شاید با اضافه یا کم کردن یک کلمه اشکال برطرف می شد.

لاریجانی در پاسخ به تذکر آئین نامه ای رضا عبداللهی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات اخطار قانون اساسی را وارد دانست که براین اساس لین بند با 131 رای موافق، 37 رای مخالف و 17 رای ممتنع بند د از ماده 3 به تصویب رسید.

در بند "د" ماده 30 آمده است اصلاح سن بازنشستگی باتوجه به افزایش امید به زندگی در کشور به نحوی که جز در مورد از کار افتادگی، حداقل سن لازم برای بازنشستگی کمتر از 50 سال نباشد و این حداقل برای هر یک از سال های برنامه به میزان یک سال افزایش و در پایان برنامه به 5 سال بالغ گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet