هدر موبایل
1389/08/12 16:35:00
سرویس صحن

موافقت مجلس با ایجاد صندوق‌های بازنشستگی خصوصی به مدت 10 سال

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند بهمنظور فراهم نمودن شرایط رقابتی و افزایش کارآمدی بیمه های اجتماعی صندوق های بازنشستگی خصوصی با رعایت تضمین حقوق بیمه شدگان و بازنشستگان به مدت ۱۰ سال ایجاد گردد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی 12 آبان و در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه پنجم توسعه کشور نمایندگان ماده 32 این لایحه را با 154 رای موافق، 4 رای مخالف، 5 رای ممتنع تصویب کردند.

براساس این مصوبه به منظور فراهم نمودن شرایط رقابتی و افزایش کارآمدی بیمه های اجتماعی و جلوگیری از ایجاد هرگونه انحصار یا امتیاز ویژه برای صندوق های بازنشستگی اجازه داده می شو صندوق های بازنشستگی خصوصی با رعایت تضمین حقوق بیمه شدگان و بازنشستگان، صندوق مربوطه حداقل به مدت ده سال براساس آئین نامه ای که به تصویب هیات وزیران می رسد ایجاد گردد.

این مصوبه همچنین تاکید دارد کلیه بیمه شدگان به استناد کادر نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات می توانند با رعایت اصول و الزامات محاسبات بیمه ای نسبت به تغییر صندوق بیمه ای خود به سایر صندوق ها ازجمله صندوق های موضوع بند الف این ماده اقدام نمایند ضوابط تغییر صندوق و نقل انتقال حق بیمه و سوابق بیمه ای بین صندوق های موضوع این بند در آئین نامه مربوطه تعیین می گردد.

همچنین تغییر صندوق بیمه های ایثارگران به صندوق های بند الف و دیگر صندوق های دیگر بازنشستگی با تقاضای ایثارگران بدون اخذ مابه التفاوت ازایثارگران انجام می گردد.

در صورتی که دریافتی ایثارگران مشمول صندوق تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی دیگری گردد، بازنشستگی در هر صندوق به طور مستقل انجام می گردد و با تحقق شرایط بازنشستگی ایثارگر در هر صندوق از مستمری بازنشستگی آن صندوق بهره مند می شود.

در بند ج ماده 32 هم آمده است صاحبان حرفه و مشاغل آزاد مشمول قوانین و مقررات تامین اجتماعی هستند.

 بند د ماده 32 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور نیز کلیه اتباع خارجی مقیم کشور را موظف به دارا بودن بیمه نامه برای پوشش حوادث و بیمه های احتمالی در مدت اقامت در ایران کرده است که تعیین میزان تعرفه مطابق با مقررات برعهده بیمه مرکزی ایران است که به تایید معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری می باشد.

بند ﻫ این ماده هم صندوق های بیمه اجتماعی را مجاز کرده است که به منظور برقراری بیمه تکمیلی بازنشستگی نسبت به حساب های انفرادی خصوصی جهت بیمه شدگان با مشارکت فرد بیمه شده اقدام نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet