هدر اصلی
1387/03/29 16:21:00
سرویس بین الملل

اعتراض بروجردی به رای دادگاه تجدید نظرانگلیس درخصوص خروج نام منافقین از فهرست تروریستی

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پیامی خطاب به مایک گیبس همتای بریتانیایی خود مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران را به رای دادگاه تجدید نظر انگلیس درخصوص خروج نام منافقین از فهرست تروریستی این کشور اعلام کرد.

به گزارش خانه ملت، علاء الدین بروجردی در این پیام آورده است: با تایید رای کمیسیون استیناف وزارت کشور انگلیس توسط دادگاه تجدید نظر بریتانیا در خصوص خروج نام منافقین از فهرست تروریستی این کشور متاسفانه اکنون یک گروه تروریستی تمام عیار که سابقه‌ای دیرینه در فعالیت‌های تروریستی بر ضد مردم بیگناه کشور جمهوری اسلامی ایران و حتی مردم بیگناه سایر کشورها همچون عراق دارد، اجازه فعالیت در خاک بریتانیا را از نظام قضایی این کشور دریافت کرد است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه این پیام گفته است: آنچه مایه تاسف افزون تر می باشد این است که همکاران شما در پارلمان بریتانیا که با سابقه گروه منافقین آشنایی دارند. هیچ تحرکی در مقابل این رای غیر قانونی و سیاسی نداشته اند و حتی در گزارش اخیر خود موسوم به ایران و امنیت جهانی، اشاره ای به سابقه تروریستی این گروه نکرده اند.

وی در ادامه پیام خود اظهار داشته است: در سفرهای هیات های مختلف انگلیسی به ویژه سفر اخیر کمیسیون سیاست خارجی مجلس عوام و بریتانیا به جمهوری اسلامی ایران ، بسته‌ای از مدارک و شواهد و فیلم های مستند از فعالیت‌های تروریستی منافقین در اختیار نمایندگان مجلس عوام قرار گرفت و آنها خود با نمایندگانی که از قربانیان و بازماندگان جنایات این گروهک تروریستی هستند از نزدیک ملاقات کرده اند.

وی همچنین ضمن درخواست از همتای بریتانیایی خود و همکاران ایشان در مجلس عوام انگلیس برای تجدید نظر در خروج نام گروهک تروریستی منافقین از لیست تروریست‌های این کشور خاطر نشان ساخته است:

مجلس عوام انگلیس اجازه ندهد مجوز آزادی فعالیت‌های تروریستی گروهک منافقین به نام پارلمان بریتانیا صادر گردد و تا فرصت باقی است مانع اجرای این حکم شود .

بروجردی در پایان پیام خود ابراز امیدواری کرده با تحرک جدی کمیسیون سیاست خارجی مجلس عوام انگلیس در این زمینه و پرهیز از هرگونه رفتار دو گانه در برخورد با پدیده تروریسم، زمینه گسترش روز افزون مناسبات دو کشور فراهم گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet