خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/13 10:55:00
سرویس بین الملل

محکومیت جنایت اخیر القاعده در بغداد از سوی بت کلیا

**دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان، همراه با تمامی نهادهای روحانی، ملی و فرهنگی جامعه جهانی آشوری جنایت اخیر القاعده در بغداد را حرکتی ددمنشانه از سوی تروریست‌های بی‌خبر از خدا و ارباب‌های آنها دانستند و آن را محکوم کردند.

به گزارش خانه ملت، یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی و دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان با صدور بیانیه‌ای جنایت اخیر القاعده در بغداد که مسیحیان آشوری در این کشور هنگام برگزاری مراسمی دینی در کلیسا به رگبار بستند، را محکوم کرد که متن این بیانیه به شرح زیر است:

در سرزمینی که اینک سال‌ها است سلطه و حاکمیت مثلاً‌ ابر قدرت، زمان را شاهد است، خون هزاران بی‌گناه به تیغ درنده تروریست‌های درخانه سلطه جا خوش کرده‌اند، جاری است.

سرزمینی که در طول دوران حکام و سلاطین و دیکتاتور‌هایی را چنان سلطه‌گران خون‌آشام به خود دیده است، اکنون در سال‌هایی که امید رستگاری از زیر یوغ صدام و صدامیان می‌رفت، میدانگاه تکتازی تروریست‌ها و وحشت‌آفرینان درنده‌ای شده است که در سایه سلطه استعمارگرانه به آتش‌افروزی دل‌خوش کرده‌اند که مگر از این خوان گسترده، طرفی بربندند.

چنین است که سوداگران جنایت و خون، پس از به آتش کشیدن زیارتگاه‌ها و مساجد عراق و به خون کشاندن هزاران مسلمان معتقد و مؤمن، کلیسای رستگاری را هدف قرار دادند، که در آن با گروگان گرفتن صدها نمازگزار آشوری، بیش از پنجاه تن را به خاک و خون کشاندند.

تروریست‌های زیر سایه آمریکا که دیدند، حاصلی از آتش‌افروزی اماکن مقدسه مسلمانان نصیب‌شان نشد، اکنون به کلیساهای آشوری در روزی که انبوه جماعت به نماز ایستاده است، مکان مقدس را به جایگاه آتش‌افروزی خود و حاکمان قلدرشان بدل ساختند. پس از ترور روحانیون و راهبان و راهبه‌های آشوری در عراق، خونین‌ترین جنایت را بر نمازگزاران آشوری روا داشتند و ده‌ها تن را به خاک و خون کشاندند تا مگر پاداش‌شان را از سلطه‌گران دریافت کنند.

اتحادیه جهانی آشوری‌ها، همراه با تمامی نهادهای روحانی، ملی و فرهنگی جامعه جهانی آشوری این حرکت ددمنشانه تروریست‌های بی‌خبر از خدا و ارباب‌های آنهارا محکوم می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet