هدر موبایل
1389/08/13 11:01:00
سرویس سیاسی
عباسپور تاکید کرد:

ترسیم استراتژی توسعه علمی کشور با تدوین نقشه جامع علمی

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تدوین نقشه جامع علمی کشور مقوله‌ای ضروری است و موجب خواهد شد استراتژی کلان توسعه علمی کشور بر اساس آن شکل گیرد.

"علی عباسپور تهرانی" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت تدوین نقشه جامع علمی کشور اظهار داشت: تدوین نقشه جامع علمی کشور از جمله سیاست های کلانی است که دولت و مجلس موظف هستند قانونگذاری و اجرای قوانین را براساس آن انجام برسانند.
وی با یادآوری طرح نقشه جامع علمی کشور در کمیسیون تلفیق بودجه، افزود:در کمیسیون آموزش و تحقیقات نمایندگان چندین بار بر اهمیت نقشه جامع علمی کشور تاکید کردند و خواستار این بودند در کمیسیون تلفیق برنامه این موضوع تصویب شود، خوشبختانه این خواسته تحقق یافت.
نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بعد از اعتراضی که دولت به کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه داشت قرار شد در جهت تعامل با دولت برخی از مواد مصوبه نقشه جامع علمی کشور تعدیل و حذف شود، البته دولت خواستار حذف تمام مصوبه (نقشه جامع علمی کشوردر کمیسیون تلفیق) بود.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآورشد: اکثریت اعضای کمیسیون تلفیق برنامه پنجم معتقد بودند نقشه جامع علمی کشور به نحوی باید در قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی  آورده شود.
عباسپور تهرانی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقد به حمایت از نقشه جامع علمی کشور هستند، هر چند ممکن است اشکالاتی بر آن وارد باشد اما از آنجا که برای اولین بار در کشور به اجرا در می آید از این مهم استقبال می کنیم.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet