هدر موبایل
1389/08/13 12:12:00
سرویس سیاسی
محجوب:

طرح بیمه کارگران و افراد جویای کار 19 میلیلون خانوار در کشور را در برمی‌گیرد

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:"طرح بیمه کارگران و افراد جویای کار" به دلیل اینکه ۱۹ میلیلون خانوار و سرپرست خانوار را به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشمول می‌شود از مهمترین طرح‌های مجلس به حساب می آید.

"علی رضا محجوب" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص"طرح بیمه کارگران و افراد جویای کار" به خبرگزاری خانه ملت گفت: براساس این طرح تمامی متقاضیان کار در زیر چتر این قانون قرار می گیرند و  افراد جویای کار می توانند در ایام بیکاری از مزایای آن بهره مند شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: طرح بیمه کارگران و افراد جویای کار پس از بررسی برنامه پنجم مجددا در دستور کار کمیسیون قرار می گیرد، متضمن اصلاحاتی است که در قانون بیمه بیکاری بر آن تاکید شده است.
دبیرکل خانه کارگر افزود: در صورت تصویب شدن این طرح افراد متقاضی کار می توانند به مدت 6 ماه تا یکسال از حقوق بیکاری استفاده کنند.
نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس در خصوص تعلق گرفتن مزایای مستمری بیکاری به بیکاران گفت: مستمری بیکاری موجب خواهد شد افراد بیکار احساس آرامش روحی و روانی کرده و بسیاری از ناهنجاری ها در جامعه کاهش یابد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصویب و اجرایی شدن "طرح بیمه کارگران و افراد جویای کار" در مجلس را یکی از اقدام های ضروری در کشور ذکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet