هدر موبایل
1389/08/14 11:18:00
سرویس اقتصادی
موید حسینی صدر:

در مصرف گاز صرفه‌جویی نکنیم، زمستان مشکل خواهیم داشت

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تراز گاز کشور منفی است، تاکید کرد: برای آنکه در زمستان به مشکل تامین گاز مواجه نشویم لازم است مردم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

"موید حسینی صدر" در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه وزیر نفت از تراز منفی گاز خبر داده است، تصریح کرد: در حال حاضر ایران ظرفیت تولید 500 میلیون متر مکعب را دارد اما مصرف کشور بیش از این مقدار است.

وی ادامه داد: اگر مردم به همین شکل به مصرف گاز ادامه دهند علاوه بر کمبود گاز در زمستان با سه مشکل روبه رو خواهیم بود.

نماینده مردم خوی در مجلس افزود: وقتی با کمبود گاز روبه رو شویم، نیروگاه‌های برای تولید باید از سوخت گازوئیل استفاده کنند و این امر باعث افزایش قیمت در تولید برق خواهد همچنین بسیاری از کارخانه‌ها و واحدهای تولید صنایع کشور برای جبران سوخت، به سوخت مایع روی خواهند آورد که باعث ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی تاکید کرد: برای اینکه با این مشکلات روبه رو نشویم لازم است مردم در مصرف گاز صرفه جویی کنند تا در فصل زمستان و روزهای سرد سال با کمبود گاز مواجه نشویم.

حسینی صدر با بیان اینکه کشورمان دومین منابع گاز در جهان را دارد، تصریح کرد: ایران ظرفیت تولید یک میلیارد مترمکعب گاز را دارد اما تا کنون به این ظرفیت دست پیدا نکرده‌ایم.

وی افزود: با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته تا چند سال آینده کشور در زمینه تولید گاز به ظرفیت خود دست خواهد یافت تا آن زمان مردم باید با صرفه جویی و درست مصرف کردن به صنعت کشور کمک کنند.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet