هدر موبایل
1389/08/14 12:28:00
سرویس صحن
در صحن علنی مجلس صورت می‌‎گیرد

ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه فردا از ماده 35

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، در خصوص وضعیت حقوق بازنشستگان بیمه شده به بحث و گفت‌وگو خواهند پرداخت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، شنبه 15 آبان صحن علنی مجلس کار خود را با بررسی ماده 35 لایحه برنامه پنجم توسعه آغاز خواهد کرد.

در صورت تصویب ماده 35 گزارش کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه، نمایندگان مجلس در نوبت صبح صحن علنی صندوق بیمه‌ را مکلف به برقراری حقوق بازنشستگی بیمه‌شده را برمبنای میانگین حقوق و دستمزد پنج سال آخر خدمت محاسبه و پرداخت می کنند، این اقدام درصورتی رخ خواهد داد ‌که نرخ رشد حقوق و دستمزد اعلام شده بیمه‌شدگان در دو سال آخر خدمت آنها بیش از نرخ رشد طبیعی حقوق و دستمزد بیمه‌شدگان بوده و با سال‌های قبل سازگار نباشد، مشروط بر آن‌که این افزایش دستمزد به‌دلیل ارتقاء شغلی نباشد.

آئین‌نامه اجرائی این ماده مشتمل بر نحوة تشخیص موارد تخلف و تعیین مرجع رسیدگی‌کننده به اعتراض ذی‌نفعان به‌تصویب هیأت وزیران می رسد.

پیش از این نمایندگان تا ماده 34 این لایحه پیش رفتند؛ طبق این ماده به کارکنان مشمول صندوق های بازنشستگی اجازه داد شد درصورت انتقال به سایر دستگاه‌ها، بازخریدی، اخراج، انصراف و استفاده از مرخصی بدون حقوق بدون محدودیت زمان کماکان مشمول صندوق بازنشستگی خود باشند. در این صورت حق بیمه سهم بیمه شده و کارفرما (به استثناء افراد منتقل شده) به عهده بیمه شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet