هدر موبایل
1389/08/14 14:08:00
سرویس سیاسی
نایب رییس مجلس:

تحریم اقتصادی توطئه دشمنان در تقابل با انقلاب است

**نائب رئیس مجلس محاصره اقتصادی را از توطئه های دیگر دشمنان برای مقابله با ایران برشمرد و بر کار و تلاش و حضوری قدرتمند و بر آمده از عقلانیت در شرایط کنونی کشور تاکید کرد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد شامگاه پنجشنبه در مراسم بیست و چهارمین یادواره سرداران و 36 شهید شهر سورک در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک رویداد بی نظیر در طول تاریخ اسلام و ایران است و دارای شاخصهای برجسته ای است که آن را از سایر انقلابهای موجود در جهان متمایز می کند.

وی اظهار داشت: رهبری امام خمینی (ره) یکی از بارزترین امتیازاتی است که سایر انقلابها و حرکات سیاسی در جهان فاقد آن هستند.

ابوترابی ادامه داد: انقلاب اسلامی ثمره قیام یک فقیه هوشمند و یک فیلسوف برجسته است که انقلاب را از ابتدا تربیت و هدایت کرد.

وی اضافه کرد: یک شخصیت تربیت یافته مکتب اهل بیت و قرآن کریم این حرکت را در سایه طرح مبانی و آموزه های مکتب اسلام بوجود آورد و مدیریت آن را تا پیروزی نهایی بر عهده گرفت و هدایت آن را در دل طوفانها و امواج خروشان تا یک دهه عهده دار بود.

وی در ادامه وجود آحاد مردم را در شکل گیری انقلاب اسلامی بسیار مهم برشمرد و آن را وجه تمایز دیگری با سایر انقلاب های رخ داده در جهان دانست و عنوان کرد: حضور تعیین کننده مردم و اقشار مختلف جامعه و توده های درهم تنیده ملت ایران در کنار امام راحل قدرت کلیدی را برای پیروزی این انقلاب فراهم آورد.

ابوترابی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در اوج غربت به پیروزی رسید، بیان داشت: انقلاب اسلامی در حالی کمر استبداد داخلی و استعمار خارجی را شکست که در سراسر کره خاکی حتی یک قدرت سیاسی در کنارش نبود.

وی بیان کرد: امروز نیز انقلاب بر  دو رکن مهم استوار است و آن هم رهبری مقام معظم رهبری و حضور قدرتمند ملت ایران در صحنه است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی  در بخش دیگری از سخنان خود موضع شفاف و صریح انقلاب و امام  را یکی  دیگر از این ویژگی های بارز انقلاب عنوان کرد و گفت: امام اولین فریادی را که بر آورد متوجه آمریکا بود و در 13 آبان فرمود آمریکا بداند که منفورترین است.

وی با بیان اینکه امام به درستی مرکز توطئه و نقطه محوری ستم بر بشریت را مورد هدف قرار داد، افزود: آمریکایی که امام در نیم قرن پیش آن را به عنوان محور شرارت معرفی کرد امروز نیز محور شرارت است و در هر کجا از کره خاکی صحنه رویارویی بین مظلوم و ظالم باشد آمریکا حضور دارد.

وی تصریح کرد: امروز صفوف متراکم ملل اسلامی در لبنان و فلسطین و عراق و سوریه با محوریت انقلاب اسلامی و رهبری ایران ارکان استکبار را به لرزه در آورده و در این راستا لبنان را به عنوان نماد مقاومت ملتهای اسلامی و جهان عرب تبدیل کرده است.

ابوترابی ادامه داد: انفجارها و تهدیدها در فلسطین و عراق نمی تواند این حرکت پر خروش ملتهای اسلام را خاموش کند و این ثمره بصیرت ، آگاهی و مقاومت ملت ایران است.

ابوترابی به تشریح حادثه تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام  اشاره کرد و گفت: سفارت هر کشور جز  سرزمین های آن کشور به حساب می رود که جوانان معتقد به امام در ایران اسلامی تنها به  سرنگونی حکومت ستم شاهی اکتفا نکردند و برای از بین بردن ریشه های واقعی ستم و در هم شکستن ابهت پوشالی آمریکا لانه جاسوسی را به تسخیر خود در آوردند که وقتی هر دولتی از این حادثه خبر دار می شد لرزه بر اندام او حاکم می شد.

نائب رئیس مجلس عنوان کرد: صحنه دیگر تقابل نظام سلطه با جمهوری اسلامی ایران هشت سال جنگ تحمیلی بود که دنیا همه نوع امکانات خود را در اختیار فردی درنده همچون صدام قرار داد  تا از این طریق بتواند ریشه های انقلاب را بخشکاند.

ابوترابی به موضوع فلسطین اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها و همدستانش با ایجاد یک رژیم جعلی با مدیریت صهیونیسم بدنبال هجومی فراتر از جنگ جهانی دوم به ملت های اسلامی بودند که در این صحنه نیز با شکست مواجه شدند.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا و نظام سلطه حاکم با چهره عبوس انقلاب اسلامی را مورد هدف قرار داده است افزود: انان چون می داند که در برابر نظام اسلامی نمی توانند با ابزار جنگ کاری از پیش ببرند به سمت میدان جنگ نرم و جنگ رسانه ای رفته اند که همه موظفیم تمام توان خود را در تقویت این جبهه نیز به کار ببریم.

وی با بیان اینکه شنیده ام مردم  شهر سورک افتخار بزرگداشت عاشورای حسینی را به همراه دارند، عنوان کرد: برگزاری این اجتماعات دینی در عرصه ها و سنگر های مختلف همچون نمازهای جماعت و جمعه می تواند در خنثی کردن جنگ نرم دشمنان نقش موثری ایفا کند.

نائب رئیس مجلس تصریح کرد: امروز تقابل جدی با انقلاب اسلامی در زمینه محاصره اقتصادی از توطئه های دیگر دشمنان است که باید با کار و تلاش در این عرصه نیز حضوری قدرتمند و بر آمده از عقلانیت را به نمایش بگذاریم . 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet