هدر موبایل
1389/08/14 12:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
افتخاری:

نظارت بر مجلس برای دفاع از نمایندگان سالم ضروری است

**نماینده مردم تهران گفت: طرح نظارت بر نمایندگان به خاطر دفاع از حقوق نمایندگان سالم و تلاشگر مجلسضروری است. تعداد اندکی از نمایندگان آبروی نمایندگان صالح و سخت‌کوش را خدشه‌دار کرده‌اند.

لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به موافق بودن نمایندگان مجلس با طرح نظارت بر نمایندگان، اظهارداشت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مبنی بر ایجاد طرح نظارت توسط نمایندگان، باید این طرح در اسرع‌وقت انجام شود.

وی ادامه داد: اکنون که فوریت طرح رأی نیاورده؛ نمایندگان باید شبانه‌روزی روی طرح کار کنند تا کار پخته‌ای ارائه شود.

افتخاری با تأکید بر اینکه عدم رأی به فوریت طرح موجب تعویق چند ماهه آن نمی‌شود، افزود: در موارد بسیاری بوده که لایحه‌ای در کمیسیون مطرح شده و نمایندگان نظرات‌ خود را روی طرح داده‌اند و براساس آیین‌نامه با امضاء 50 نفر از نماینده‌ها طرح در صحن مجلس مطرح شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس، طرح نظارت بر نمایندگان را دارای عمق و حساسیت‌های بسیار و بی‌سابقه دانست و تصریح کرد: علاوه بر ناپخته بودن طرح، بعضی از نمایندگان به دلیل حساسیتی که نسبت به طراحان آن داشتند، به فوریت طرح رأی ندادند.

افتخاری با ضروری دانستن اجرای طرح نظارت بر نمایندگان به خاطر دفاع از حقوق نمایندگان سالم و تلاشگر مجلس، به خصوص پس از غیبت‌های مکرر برخی نمایندگان مجلس در حال حاضر گفت: اکثر نمایندگان مجلس تلاشگر هستند ولی تعداد اندکی از نمایندگان آبروی نمایندگان صالح و سخت‌کوش را خدشه‌دار کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: آن اقلیت نیز با رأی ملت به مجلس آمده‌اند که یا بعد از ورود به مجلس دچار لغزش شده‌اند و یا از اول به نحوی خود دچار مشکل بوده‌اند.

نماینده مردم تهران در مورد بعضی نمایندگان مجلس، بیان داشت: نمایندگانی در مجلس حضور دارند که پیش از نمایندگی 30-40 ماه رمضان خمس می‌دادند ولی بعد از نمایندگی به قدری مجبور شدند مال خود را ببخشند و درگیر مشکلات مردم هستند که خمس به مال آنها تعلق نمی‌گیرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با عنوان این مطلب که باید طرح نظارت بر نمایندگان با استفاده از ظرفیت فراکسیون اصولگرایان که اکثریت مجلس را در اختیار دارند، چکش‌کاری شود، خاطرنشان کرد: قسمتی از این طرح، هدیه‌های نامتعارف را مورد پی‌گیری قانونی قرار می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet