هدر موبایل
1389/08/14 13:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
امیدوار رضایی:

دستیابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای قابل چانه‌زنی نیست

**عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: موضوع دستیابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای قابل چانه‌زنی نیست.مذاکرات ۳ جانبه‌ای که بین ایران و دو فرستاده آمریکا انجام شد و به بیانیه تهران انجامید، ابزار مناسبی برای به چالش کشاندن آمریکا است.

امیدوار رضایی در گفت‌وگو با فارس در مورد درخواست گروه 1+5 برای آغاز دوباره مذاکرات هسته‌ای با ایران، اظهارداشت: موضوع دستیابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای حقوق پایه‌ای جمهوری اسلامی بوده و قابل چانه‌زنی نیست .

وی با بیان اینکه در مذاکرات آینده با کشورهای 1+5 تنها نمی‌توان بر بیانیه تهران پافشاری کرد بلکه باید از تمامی راه‌های دیپلماتیک استفاده کرد، بیان داشت: مذاکرات 3 جانبه‌ای که بین ایران و دو فرستاده آمریکا انجام شد و به بیانیه تهران انجامید، ابزار مناسبی برای به چالش کشاندن آمریکا و نشان دادن ضدیت آنها با شعارهای اعتمادسازی آنها است که در جهان سر می‌دهند.

رضایی با بیان اینکه در صورت عدم مذاکره با گروه 1+5، آنها ایران را کشوری بی‌منطق در افکار عمومی جهان معرفی می‌کنند، تأکیدکرد: گفت‌وگو یکی از اصول جمهوری اسلامی ایران است که دولت می‌تواند با حفظ اصول سیاست خارجی که مقام معظم رهبری تعیین می‌کنند و با داشتن ابتکار عمل، این توطئه آنها را خنثی کند.

وی ادامه داد: دستگاه دیپلماسی با استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله، گفت‌وگوهای گذشته و مکاتباتی که انجام شده، مذاکرات آینده را به مذاکراتی رو به جلو تبدیل کند.

نماینده مسجد سلیمان در خانه ملت در مورد ادعای وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اهداف نظامی ایران از کسب انرژی هسته‌ای، گفت: اینگونه دروغ‌پردازی‌ها از طرف کشورهایی که با جمهوری اسلامی مشکل دارند، طبیعی بوده و در غیر این‌صورت کار غیرطبیعی انجام داده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet