هدر موبایل
1389/08/15 09:09:00
سرویس صحن
لاریجانی با اشاره به بررسی پرونده حقوق بشر آمریکا تاکید کرد:

شورای حقوق بشر در آزمونی حیثیتی

**رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که شورای حقوق بشر در بررسی پرونده حقوق بشر آمریکا در یک آزمون حیثیتی قرار گرفته است خاطرنشان ساخت: انتظار جهانیان از این شورا آن است که جدای از وظیفه بین‌المللی، برای حفظ اعتبار خود به پرونده سیاه این رژیم در زمینه حقوق انسان‌ها توجه کند

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز شنبه 15 آبان با گرامی‌داشت 13 آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اظهار داشت: حضور ملت ایرن در 13 آبان و در شرایط بررسی پرونده حقوق بشر آمریکا بسیار با معنا و قابل تقدیر است. اگر در این شورا به برخی نکاتی که ملت ایران در این روز اشاره کردند توجه و تصمیم گیری شود برای اصلاح رفتار استکباری آمریکا اهمیت دارد.

وی با بیان این که این شورا در آزمونی حیثیتی قرار گرفته است گفت: درباره رفتار خارج از ضوابط و عرف حقوق بین المللی و حقوق بشر آمریکا آنقدر مقاله و کتاب در این سالها نوشته شده است که آیا این شورا با کمبود اطلاعات مواجه نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: از زیر پا گذاشتن ضوابط اولیه حقوقی افراد در دستگیری و شکنجه به ویژه در گوانتانامو و ابوغریب به بهانه اولویت مسائل امنیتی آمریکا تا جنایات متعدد سربازان و نیروهای شرکت های امنیتی آمریکا مخصوصا در عراق و افغانستان و همکاری جنایتکارانه این کشور با رژیم صهیونیستی و دخالت سرویس اطلاعاتی این کشور در ترورها و کودتاها همه نشانگر پرونده قطور یک نظام ستمگر اما پرمدعاست.

نماینده قم با تاکید بر اینکه شورای حقوق بشر در بررسی های خود کمبود اطلاعات ندارد، تصریح کرد: انتظار جهانیان این است که جدای از وظیفه بین المللی این شورا، حداقل برای حفظ اعتبار خود به پرونده سیاه این رژیم در زمینه حقوق انسان‌ها توجه کند.

لاریجانی به حوادث تروریستی عراق در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: حوادث تروریستی وسیع عراق در روزهای اخیر و چند اقدام تروریستی در مسجد پاکستان قابل بررسی است. عراق و افغانستان به وسیله آمریکا اشغال شد لذا باید نسبت به حوادث تروریستی آن پاسخگو باشد.

رئیس مجلس ادامه داد: در این جا مشاهده می‌کنید نه تنها از زیربار ایجاد امنیت شانه خالی می‌کنند بلکه با اقدامات موذیانه ماجراجویانه از یک سو بانگ مبارزه با تروریسم سر می‌دهند و از جانب دیگر با تروریست ها مذاکرات پنهانی را سامان می دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: جالب‌تر رفتار دولت انگلیس است که در مذاکره با تروریست ها موضع خود را متفاوت از آمریکا تعریف می کند که همه این اقدامات را باید در سناریوی قرقره کردن مداوم کارهای درخشان دروغین مبارزه با تروریسم دانست که در عمل به کابوس مداخله موذیانه آنان تعبیر می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که نتایج انتخابات اخیر باید برای سران آمریکا درسی باشد اظهار داشت: نتایج این انتخابات بازتاب همین گونه اقدامات دوگانه و موذیانه است.

وی گفت: دنیای امروز نیازمند ژست‌های تصنعی در سخنرانی‌ها نیست. ملت‌ها به اعمال حکمرانان توجه می کنند. رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مکررا خطر این تزویر جدید را متذکر شده اند و ملت عزیز را بر استقامت در مبارزه با استکبار آمریکا راهنمایی نموده اند.

لاریجانی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران در 13 آبان امسال درک عمیق خود در مبارزه با استکبار را نشان داد و مجلس شورای اسلامی با ارج نهادن و ستایش این خضور عظیم و پرشکوه توصیه می‌نماید که همه سیاستمداران با چراغ راهنمای ولایت فقیه در این میدان گام نهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet