خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/15 09:24:00
سرویس صحن
با تصویب مجلس؛

نحوه پرداخت حقوق بازنشستگی در برنامه پنجم تعیین شد

**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صورتی که نرخ رشد حقوق و دستمزد اعلام شده بیمه شدگان در دو سال آخر خدمت آنها بیش از نرخ رشد طبیعی حقوق و دستمزد بیمه شدگان بوده و با سال های قبل سازگار نباشد، صندوق بیمه ای مکلف است برقراری حقوق بازنشستگی بیمه شده را بر مبنای میانگین حقوق و دستمزد پنج سال آخر خدمت محاسبه و پرداخت نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ شنبه 15 آبان ماه ـ مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه پنجم توسعه ماده 35 این لایحه را با 142 رای موافق، 12 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

براساس این رای مجلس، درصورتی‌که نرخ رشد حقوق و دستمزد اعلام شده بیمه‌شدگان در دو سال آخر خدمت آنها بیش از نرخ رشد طبیعی حقوق و دستمزد بیمه‌شدگان بوده و با سالهای قبل سازگار نباشد، مشروط بر آن‌که این افزایش دستمزد به‌دلیل ارتقاء شغلی نباشد صندوق بیمه‌ای مکلف است برقراری حقوق بازنشستگی بیمه‌شده را برمبنای میانگین حقوق و دستمزد پنج سال آخر خدمت محاسبه و پرداخت نماید.

بر این اساس، آئین‌نامه اجرائی این ماده مشتمل بر نحوه تشخیص موارد تخلف و تعیین مرجع رسیدگی‌کننده به اعتراض ذی‌نفعان به‌تصویب هیأت وزیران می رسد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه برنامه پنجم توسعه را هشتم مهرماه با 131 رای موافق، 44 رای مخالف و 17 رای ممتنع تصویب کردند.

رسیدگی به جزئیات لایحه 200 ماده ای برنامه پنجم توسعه از نهم مهرماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در دو نوبت صبح و بعدازظهر آغاز شده است.

نمایندگان ملی 8 جلسه علنی، 34 ماده از لایحه برنامه پنجم توسعه را بررسی و تصویب نهایی کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet