شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/15 09:36:00
سرویس سیاسی
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار شد:

حفظ اختیارات تعرفه‌گذاری نظام پزشکی در برنامه پنجم

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تدبیر نمایندگان مجلس در بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای حفظ اختیارات تعرفه‌گذاری نظام پزشکی را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، "سیدشهاب‌الدین صدر" رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور در مراسم بهره برداری از ساختمان جدید نظام پزشکی شهر اهواز قانون نظام پزشکی مصوب سال 1383 را از افتخارات نظام دانست و گفت: این قانون یکی از افتخارات نظام است زیرا در جهتی که مقام معظم رهبری تعیین کرده‌اند، مشارکت مردم را در تعیین سرنوشت خویش افزایش می‌دهد.

وی در این باره اعلام داشت: پیشنهاد دولت در لایحه برنامه پنجم توسعه که هم اکنون در مجلس در حال بررسی است، اتفاق خوبی نبود و امیدواریم با کمک نمایندگان مجلس تدبیری اتخاذ شود که با حفظ اختیارات تعرفه‌گذاری، نظام پزشکی نگرانی جامعه پزشکی برطرف شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه حدود 50 درصد از دستاوردهایی که هر سال در دهه فجر اعلام می‌شود، متعلق به حوزه سلامت است عنوان کرد: جامعه پزشکی در کنار حاکمیت بار حوزه سلامت را به دوش کشیده است و برخلاف تبلیغات برخی رسانه ها تخلفات در جامعه پزشکی محدود به عده خاص و معدودی است، البته این نوع تخلفات در تمامی صنوف وجود دارد که نباید خدمات بی‌شماری را که جامعه پزشکی به مردم ارائه می‌دهد مخدوش ننماید. صدر در ادامه با اشاره به رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص حذف حق فنی داروخانه‌ها، گفت: آیین‌نامه‌ای که بندی از آن در هیات عمومی دیوان عدالت اداری بحث و بر اساس آن رأی بر حذف حق فنی داروخانه‌ها صادر شد، منسوخ شده و تغییرات زیادی در آن ایجاد شده است، از همین رو طی نامه‌ای از رئیس قوه قضائیه خواسته‌ایم تا زمان تشکیل یک گروه کارشناسی و بررسی بیشتر رأی را ابلاغ نکند.

وی در این باره افزود: رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری درباره غیر تشخیصی و غیر درمانی بودن فعالیت داروسازها در داروخانه بسیار تعجب‌برانگیز است و اگر این رای اجرایی شود باید داروخانه‌ها را تعطیل کرد چرا که در این صورت موجودیت آنها لزومی ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet