هدر موبایل
1389/08/15 09:49:00
سرویس صحن

مجلس با دریافت مابه التفاوت میزان کسور سهم بیمه شده به مدت 8 سال مخالفت کرد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دریافت مابه التفاوت میزان کسور سهم بیمه شده و کارفرما به نسبت حقوق و مزایای واقعی متناسب با حقوق و مزایای دو سال آخر برای مدت ۸ سال قبل از بیمه شده و کارفرمای ذیربط حسب مورد مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،نمایندگان درجلسه علنی امروز ـ شنبه ـ مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزییات لایحه برنامه پنجم توسعه با الحاق بندی به ماده 35 این لایحه بنا به پیشنهاد سیدفاضل موسوی نماینده خدابنده مخالفت کردند.

در صورت تصویب پیشنهاد نماینده خدابنده مقرر می شد:در صورتی که حقوق و مزایای پرداختی مشمولان صندوق ها در دو سال آخر خدمت مشمولان با سال های قبل سازگار نباشد مشروط بر آن که این افزایش پرداختی به دلیل ارتقا شغلی نباشد صندوق های بازنشستگی مکلفند قبل از برقراری حقوق و مستمری بازنشستگی، مابه التفاوت میزان کسور سهم بیمه شده و کارفرما به نسبت حقوق و مزایا واقعی متناسب با حقوق و مزایای دو سال آخر را برای مدت 8 سال قبل از بیمه شده و کارفرمای ذیربط حسب مورد دریافت نماید. ضوابط محاسبه و دریافت مابه التفاوت موضوع این بند به موجب آئین نامه خواهد بود که به پیشنهاد وزارت رفاه و تامین اجتماعی به تصویب هیات وزیران می رسد.

در اصل ماده 35 که به تصویب امروز نمایندگان رسید، آمده است:درصورتی‌که نرخ رشد حقوق و دستمزد اعلام شده بیمه‌شدگان در دو سال آخر خدمت آنها بیش از نرخ رشد طبیعی حقوق و دستمزد بیمه‌شدگان بوده و با سالهای قبل سازگار نباشد، مشروط بر آن‌که این افزایش دستمزد به‌دلیل ارتقاء شغلی نباشد صندوق بیمه‌ای مکلف است برقراری حقوق بازنشستگی بیمه‌شده را برمبنای میانگین حقوق و دستمزد پنج سال آخر خدمت محاسبه و پرداخت نماید.

بر این اساس، آئین‌نامه اجرائی این ماده مشتمل بر نحوه تشخیص موارد تخلف و تعیین مرجع رسیدگی‌کننده به اعتراض ذی‌نفعان به‌تصویب هیأت وزیران می رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet