هدر موبایل
1389/08/15 10:02:00
سرویس صحن
خباز در اخطار قانون اساسی عنوان کرد

مغایرت بند «ب» ماده 36 لایحه برنامه پنجم توسعه با اصل 85 قانون اساسی

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ماده ۳۶ لایحه برنامه پنجم توسعه کشور را مغایر اصل ۸۵ قانون اساسی دانست و خاطرنشان ساخت: در بند ب این ماده نوعی قانونگذاری صورت گرفته است که خلاف قانون است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز شنبه 15 آبان" محمدرضا خباز "نماینده کاشمر و بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانونی با اشاره به اصل 85 قانون اساسی اظهار داشت: این اصل قانون اساسی تاکید دارد که مجلس نمی تواند اختیار قانونگذاری را به شخص یا هیاتی واگذار کند.

وی افزود: در بند ب ماده 36 لایحه برنامه پنجم توسعه کشور آمده است که استانداردهای ملی پیوست سلامت برای طرح های بزرگ توسعه با پیشنهاد وزارت بهداشت و تایید معاونت تدوین و توسط معاونت برای اجرا ابلاغ می گردد.

عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر این که این بند از یک بخش نامه و آئین نامه فراتر رفته خاطرنشان ساخت: در این بند نوعی قانونگذاری صورت گرفته است که خلاف اصل 85 قانون اساسی است.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار خباز گفت: ایراد قانون اساسی به این بند به وضوح و روشنی مشخص نیست و نمی توان آن را نوعی تخلف دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet