پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1389/08/15 10:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حدادعادل:

مجلس و دولت برای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه همخوانی داشته باشند

**رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در توضیح نطق اخیر خود مبنی بر مجلس ابوعطا می خواند و دولت ماهور، گفت: سخن مذکور نباید به هیچ وجه سیاسی و جناحی تعبیر شود چرا که هدف تنها تاکید بر همسویی دولت و مجلس در مباحث کلان کشور بوده است.

غلامعلی حدادعادل در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در توضیح نطق اخیر خود در دانشگاه دفاع ملی مبنی بر اینکه مجلس ابوعطا می خواند و دولت ماهور می زند اظهارداشت: تعبیر مذکور مجازی بوده و منظور از این سخن این است که مجلس و دولت باید در مسائل کلان کشور مثلا قانون برنامه پنجم توسعه با هم هم جهت باشند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به غیر سیاسی بودن سخن مذکور تصریح کرد: بحث مطرح شده جناحی و سیاسی نبوده که به نفع و یا علیه دولت و یا جناح خاصی تعبیر شود بلکه غرض توجه حضار جلسه دانشگاه دفاع ملی که کارشان مدیریت راهبردی است به ضعف موجود در تصمیم گیری کلان کشور بود.

وی تاکید کرد: باید جایی مشرف بر مجلس و دولت وجود داشته باشد که برنامه های کلان کشور در آنجا پخته و پرورده شود و دولت به مجلس با هم توافق کرده و اختلاف سلایق کمتر شود.

حداد عادل در خاتمه با بیان اینکه رسانه های مخالف دولت سخن مذکور را دگرگون تعبیر کردند، یادآور شد: تعبیر فوق الذکر به هیچ وجه رنگ جناحی و سیاسی نداشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet