شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/03/29 21:31:00
سرویس سیاسی

جمعی از اعضای حزب موتلفه اسلامی با رییس مجلس دیدار کردند

جمعی از اعضای حزب موتلفه اسلامی عصر روز چهار شنبه در سالروز شهدای این حزب با "‌دکتر علی لاریجانی " رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند .

   به گزارش خانه ملت ، رییس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به مقام والای شهدا ی حزب موتلفه اسلامی  گفت : در مسیر مبارزات می توان  افرادی را دنباله رو و افراد نادری را پیشرو خواند و  کسانی که سرنوشت ساز هستند بسیار اندکند که در سنت اسلامی به دلیل مبانی فکری این نمونه اندک نیست .

   وی تصریح کرد:  در سنت اسلامی هیچ چیز به اندازه مرگ آگاهانه اهمیت ندارد و آنهایی که براین امر واقفند،  وظایف خود را می شناسند و مجاهدین فی سبیل الله از آن دسته اند .

   لاریحانی افزود : مجاهدین فی سبیل الله  در سرنوشت ملت تاثیر می گذارند و چون از مرگ آگاهند ، نزد مردم و خدا دارای ارج و قرب هستند .

    وی تاکید کرد : باید تاسف خورد که در فرهنگ غالب دنیا این موضوع مورد غفلت واقع شده و باعث تاسف مضاعف است  آن چیزی که جامعه اسلامی باید به آن افتخار کند در زبان دیپلماسی امروز به عنوان ترور نامیده  می شود ، تا آنجا که امروز از حزب الله لبنان می خواهند دست از اعمال به اصطلاح تروریستی بردارند ،  در حالی که در جنگ 33 روزه لبنان با تمام قوا به ملت لبنان ظلم شد.

    رییس مجلس در ادامه اظهار داشت : پس از آنکه حزب الله توانست در برابر قدرت رژیم صهیونیستی اسراییل بایستد و آن را شکست دهد ،  سعی کردند جلوی آبروریزی آن را بگیرند .

     وی با اشاره به توطئه های اخیر آمریکا در لبنان گفت : مصلحت اندیشی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان موجب شد تا میان شیعه و سنی اختلاف نیافتند و قدرت حزب الله بیش از پیش درک شود.

   علی لاریجانی در خصوص وقایع عراق نیز گفت :جمهوری اسلامی موفق شده وضعیتی بوجود آورد تا آمریکایی ها نتوانند به اهداف خود در عراق برسند .

    رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود : آگر آمریکایی ها اشتباهات محاسباتی گذشته را نادیده بگیرند و تحرکاتی بر علیه ایران انجام دهند با ملتی بزرگ مواجه خواهند شد که می بایست بساط خود را از منطقه برچینند .

   وی افزود : استقامت هوشمندانه برای حفظ کیان کشور از اصول مردم ایران است و ما امیدواریم که راه شهدا ی عزیزمان چراغی باشد تا تغییراتی که در منطقه بوجود می آید موجب خیر بشریت گردد.

   رییس مجلس شورای اسلامی گفت : برخی فکر می کنند احزاب با تفکر ولایی همساز نیست ولی حقیقت ماجرا این است  ، احزابی  در کشور بودند که قوام داشتند و احزابی که منافع کشورهای دیگر را دنبال می کردند ، لیاقت قوام را نداشتند .

   وی تاکید کرد : تفکر احزابی که با تفکر ولایی همسو نیست ، تفکری اشتباه است و باید گفت که اگر یک نظم مردمی برای اداره حکومت همراه با یک فکر تئوریک باشد ، اداره کشور را تسهیل می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet