هدر موبایل
1389/08/15 11:09:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد در صورت رای نیاوردن پیشنهاد کمیسیون بهداشت خواستار شد؛

ارجاع ماده 36 لایحه برنامه برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق

**نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار این شد که اگر پیشنهاد جایگزین کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ماده ۳۶ لایحه برنامه رای نیاورد، این ماده برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدحسن ابوترابی فرد" در جلسه علنی امروز ـ شنبه ـ مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی پیشنهاد جایگزین کمیسیون بهداشت و درمان در ماده 36 لایحه برنامه پنجم توسعه در تذکری آئین نامه ای، گفت: یکی از مواد برنامه پنجم که بیشترین وقت را در کمیسیون تلفیق به خود اختصاص داد همین ماده 36 مربوط به حوزه سلامت بود.

عضو کمیسیون تلفیق با اشاره به عضویت "مسعود پزشکیان" و "علیرضا مرندی" وزیران اسبق بهداشت و درمان کشور در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: با توجه به حضور صاحبنظران در کمیسیون بهداشت مصوبات کمیسیون تلفیق با حضور این صاحبنظران در بخش سلامت تهیه شد.

وی یادآور شد: اما پس از آن، در بازنگری که در کمیسیون تلفیق در بخش سلامت صورت گرفت بخشی از آن مصوبه مغایر با مصوبه کمیسیون بهداشت شد.

ابوترابی فرد پیشنهاد داد، برای رفع نگرانی های کمیسیون بهداشت اگر پیشنهاد جایگزین این کمیسیون رای نیاورد، ماده 36 لایحه برنامه را برای بررسی بیشتر و تامین نظر اعضای کمیسیون بهداشت به کمیسیون تلفیق ارجاع شود.

در ماده 36 لایحه برنامه که مربوط به حوزه سلامت است، آمده است: فعالیت شورای عالی سلامت و امنیت غذایی که برابر بند الف ماده (84) قانون برنامه توسعه چهارم با ادغام شورای غذا و تغذیه و شورای عالی سلامت تشکیل گردیده در مدت اجرای برنامه پنجم ادامه می یابد. ساختار و شرح وظایف شورای عالی سلامت و امنیت غذایی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و پس از تایید معاونت به تصویب هیات وزیران می رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet