پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1389/08/15 11:05:00
سرویس فرهنگی

تجلیل از کارمندان برتر کتابخانه مجلس در هفته کتاب

**کتابخانه مجلس شورای اسلامی در نظر دارد، به مناسب هجدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برنامه‌های متعددی را در زمینه کتاب و کتابخانه برگزار کند، تجلیل از کارمندان نمونه این کتابخانه یکی از این برنامه هاست.

در این راستا از هر بخش یک کارمند برجسته انتخاب و تجلیل خواهد شد.

لازم به ذکر است، سال‌های گذشته نیز کتابخانه مجلس شورای اسلامی در هفته کتاب اقدام به تجلیل از کتابداران نمونه می کرد، اما در این دوره هفته کتاب تجلیل از کارمندان نمونه را به منظور قدردانی از تلاش‌های سایر همکاران کتابخانه نیز آن افزوده است.

مراسم تجلیل از کارمندان برتر کتابخانه مجلس شورای اسلامی در دومین روز هفته کتاب مقارن با 24 آبان برگزار می‌شود.

این دوره از هفته کتاب با شعار اصلی «مطالعه،‌ اندیشه،‌ فرزانگی» برگزار می‌شود و هر کدام از روزهای هفته نیز یک شعار فرعی خواهند داشت.

بر این اساس ‌یکشنبه 23 آبان‌ با عنوان «قرآن، عترت و پدیدآورندگان و خادمان نشر» نامگذاری و شعار «وحدت حول محور قرآن و عترت» برای این روز برگزیده شد. دوشنبه 24 آبان نیز با عنوان «کتاب، خانواده، کودک، دانش‌آموز و مدرسه» نامگذاری و شعار «دوستی با کتاب، اهدای کتاب» نیز برای این روز در نظر گرفته شد. سه شنبه 25 آبان نیز با عنوان «کتاب ایران در جهان و توسعه نشر بین‌الملل» نامگذاری و شعار «مولف ایرانی، انتشار جهانی» برای این روز انتخاب شد.

چهارشنبه 26 آبان با عنوان «کتاب، حوزه، دانشگاه، تولید علم و جنبش نرم‌افزاری» نامگذاری و شعار «بصیرت و مقابله با جنگ نرم» برای آن انتخاب شد. همچنین پنجشنبه 27 آبان‌ با عنوان «کتاب، کتابدار، کتابخانه، گنجینه، ادبیات و شعر» نامگذاری و شعار «کتاب برای همه، همه برای کتاب» نیز برای این روز درنظر گرفته شد. روز جمعه 28 آبان نیز با عنوان «کتاب، مسجد، بسیج و فرهنگ پایداری» نامگذاری و شعار «ظهور، برگ آخر کتاب انتظار» برای آن انتخاب شد.

شنبه 29 آبان نیز با عنوان «کتاب، شهر، توسعه، صنعت و کشاورزی» نامگذاری و شعار « کتاب در سبد خانوار» برای این روز در نظر گرفته شد. همچنین روز یکشبه 30 آبان با عنوان «رسانه، ورزش، تربیت و عفاف» نامیده شده و شعار« رسانه ، پیام آور شادابی و آگاهی» برای آن انتخاب شده است.

هجدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ‌با مشارکت و همکاری 70 نهاد و سازمان و نیز تشکل‌ فرهنگی دولتی و غیردولتی روزهای 23 تا 30 آبان‌ماه امسال‌ به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet