هدر موبایل
1389/08/15 12:00:00
سرویس صحن
دهقانی در تذکر قانون اساسی

مصوبات شورای عالی به منزله مصوبه هیات وزیران نیست

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد کمیسیون و درمان مبنی بر این که مصوبات شورای عالی به منزله مصوبه هیات وزیران است را مغایر اصل ۱۳۸ قانون اساسی و موجب بر هم زدن قواعد قانون گذاری دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمد دهقانی نقندر" نماینده چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی امروز (15 آبان) در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه برنامه پنجساله پنجم توسعه در تذکری بند الف ماده 36 پیشنهاد کمیسیون بهداشت در برنامه پنجم توسعه را خلاف اصل 138 قانون اساسی دانست و گفت: در بند الف پیشنهاد کمیسیون بهداشت و درمان آمده است مصوبات شورای عالی به منزله مصوبه هیات وزیران است و در استان ها به منزله مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استانی می باشد.

نماینده چناران و طرقبه افزود: طبق قانون اساسی برای هیات وزیران یک قواعدی در نظر گرفته شده که مصوباتش انحصاری است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این پیشنهاد قواعد قانونگذاری را بر هم می زند و در اداره کشور اختلال ایجاد می کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: این اخطار وارد است چرا که در اصل 138 آمده است دولت می تواند تصویب برخی از امور مربوط به وظایف خود را به کمیسیون های متشکل از چند وزیر واگذار نماید بنابراین خود دولت می تواند بگوید که چه تعداد وزیر و به چه کسانی باشد نه اینکه ما بگوییم فلان تعداد از وزرا تصمیماتشان به منزله مصوبه هیات وزیران است.

وی تصریح کرد: این اخطار وارد است اما نیاز به رای گیری ندارد چرا که ممکن است این پیشنهاد رای نیاورد و جایگزین نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet