خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/15 13:16:00
سرویس صحن
پزشکیان :

باید قانونی بنویسیم که مشکلات مردم را حل کند

**نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه فرصت به موافقان و مخالفان پیشنهادها برای سخن گفتن شد و تاکید کرد: اگر قانونی بنویسیم که مشکلات مردم را حل نکند، محرومان زیر دست و پا له می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"مسعود پزشکیان"، عضو کمیسیون بهداشت و درمان در جلسه علنی امروز ـ شنبه ـ مجلس شورای اسلامی پس از آنکه پیشنهاد جایگزینی کمیسیون مطبوعش در زمان بررسی ماده 38 لایحه برنامه پنجم توسعه رای نیاورد، در تذکری با انتقاد از نحوه اداره جلسه توسط محمد حسن ابوترابی فرد،گفت: شما به موافقان و مخالفان پیشنهاد کمیسیون بهداشت اجازه سخن گفتن ندادید، این در حالی بود که به نماینده دولت و سخنگوی کمیسیون تلفیق اجازه دادید حتی پیش از حد سخن گفته و پس از آن فوری هم رای گیری کردید.

پزشکیان خاطرنشان کرد: ما اگر می خواهیم قانونی برای رفع مشکل مستضعفین بنویسیم، چاره ای جز این نداریم که برای آن بودجه بگذاریم.

وزیر اسبق بهداشت با اعلام این که 30 سال است که مدام گفته می شود باید به محرومان رسیدگی شود، ولی نمی شود، خاطرنشان کرد: ما به عنوان کارشناس در حوزه سلامت، باید در موارد مربوط به این حوزه به تکلیف خود عمل کرده و صحبت کنیم تا مشکلات مردم برطرف شود که اگر پیشنهاد ما رای هم نیاورد، بگوییم ما به تکلیف خود عمل کردیم ولی مجلس تصمیم دیگری گرفت، نه اینکه شما اجازه صحبت کردن به ما ندهید.

پزشکیان در پایان با بیان این که تنها قانون نوشتن مشکلات مردم را حل نمی کند، خاطرنشان کرد: باید قانونی بنویسیم که مشکلات مردم را حل کرده و محرومان زیردست و پا له نشوند.

"محمدحسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس هم در پاسخ به این تذکر گفت: براساس آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اگر مخالف صحبت نکرد، موافق هم نباید صحبت کند.

وی همچنین به صحبت های نماینده دولت و سخنگوی کمیسیون تلفیق درباره پیشنهاد جایگزین کمیسیون بهداشت در ماده 38 را حق آنها دانست و خاطرنشان ساخت: در بررسی این پیشنهاد دقیق در چارچوب آئین نامه عمل کردیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet