ایام محرم 1398
1389/08/15 15:34:00
سرویس بین الملل
فلاحت‌پیشه:

پرونده نقض حقوق بشر آمریکا به دیوان بین‌المللی کیفری ارجاع شود

**نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شورای حقوق بشر در حال بررسی پرونده آمریکا است، تاکید کرد: معتقدم شورای حقوق بشر باید اینگونه پرونده‌ها را به دیوان بین‌المللی کیفری که برای این کار تشکیل شده است ارجاع دهد.

"حشمت الله فلاحت پیشه" در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: مصادیق نقض حقوق بشر در آمریکا را می‌توان در مناطق اشغال شده از سوی این کشور دنبال کرد و با توجه به جنایاتی که صورت گرفته است ICC باید پیگیر موضوع باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه شورای حقوق بشر تصمیم‌گیری دوگانه در خصوص کشورهای قدرتمند از جمله آمریکا دارد، تاکید کرد: کشورهای کوچک محل اراده شورای حقوق بشر است در حالی که نقض حقوق بشر بیشتر در کشورهای قدرتمند صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: این شورا به دلیل وابستگی‌های سیاسی و مالی که با کشورهای قدرتمند مانند آمریکا دارد آنها را مصون از رعایت حقوق بشر می‌داند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب تصریح کرد: علاوه بر این موضوعات، با توجه به اینکه آمریکا در مناطق اشغالی جنایات عظیمی دارد و آمار کشته شدگان غیرنظامی این مناطق بیش از نظامیان است دیوان بین المللی کیفری باید وارد عمل شود.

فلاحت پیشه ادامه داد: شورای حقوق بشر از لحاظ عملکرد سیاسی ضعیف عمل کرده و تصمیم‌های دوگانه ای گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet