هدر موبایل
1389/08/15 15:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جهانگیرزاده:

گروه 1+5 درپی پیچیده کردن مذاکرات است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گروه ۱+۵ در انجام مذاکرات با ایران به دنبال ایجاد تفاهم نیست، بلکه به دنبال پیچیده‌تر کردن مذاکرات است.

جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با مهر در بیان ارزیابی از مذاکرات 1+5 با ایران و چگونگی عملکرد این گروه در این مذاکرات گفت: غرب به دنبال این است که از شرایط موجود با به تعویق انداختن مذاکرات و اظهارنظرهای متفاوت بیشترین منافع را برای خود کسب کند، بر این اساس به دنبال سیگنال هایی هستند که در داخل کشور به صورت رسمی و غیررسمی فرستاده می‌شود .

وی افزود: اما تهران باید به این مورد توجه داشته باشد که ما نمی‌توانیم با پیشنهادات متفاوتی که از سوی غرب مطرح می‌شود پای مذاکرات برویم بلکه باید غرب با یک رفتار و پیشنهاد مشخص جلو بیاید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این رفتار کشورهای غربی را به معنای این دانست که کشورهای غربی به دنبال ایجاد تفاهم نیستند بلکه به دنبال پیچیده‌تر کردن مذاکرات هستند.

وی ادامه داد: کشورهای غربی به گونه‌ای عمل می‌کنند که در فضای مذاکره و پس از آن بتوانند ، مشکل را بر سر نوع پیشنهادات ایران ، نوع برخورد جمهوری اسلامی با پیشنهادات و یا کیفیت مذاکره کنندگان بیاندازند و این بدان معناست که آنها دنبال ایجاد تفاهم نیستند.

جهانگیرزاده تاکید کرد: جمهوری اسلامی نیز در این مسیر باید با تدبیر و دوراندیشی وارد عرصه شود و با انجام مذاکرات دقیق از موضوعات احتمالی پیش آمده جلوگیری کند.

وی تاکید کرد: قرار نیست که ایران به همه پیشنهادات و اظهارنظرهای آنان پاسخ دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet