خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/08/15 15:02:00
سرویس صحن
اخطار قانون اساسی نماینده مردم مبارکه:

ردیف بودجه برای ساخت مسکن و واحدهای آموزشی در نظر گرفته شود

**نماینده مردم مبارکه در مجلس پیش از آغاز کار صحن و بررسی برنامه پنجم توسعه طی اخطار قانون اساسی خواستار در نظر گرفته شدن بودجه‌ای مناسب برای ساخت و ساز در حوزه انتخابیه خود شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در صحن علنی عصر روز شنبه 14 آبان علی محمدموسوی مبارکه طی یک اخطار قانون اساسی گفت: بر اساس بند 12 اصل 3 قانون اساسی در بحث مسکن و شهرسازی، شهرهای زیر 5 هزار نفر باید ردیف بودجه داشته باشند.

نماینده مردم مبارکه با بیان اینکه 4 شهر حوزه انتخابیه اش شرایط لازم این اصل را دارد، تصریح کرد: 4 شهر، حوزه انتخابیه مبارکه با جمعیت حدود 3 هزار نفر برای مسکن ثبت نام کرده اند و از این تعداد 2 هزار نفر واجد شرایط هستند.

وی تاکید کرد:‌ افراد واجد شرایط حدود 650 واحد مسکونی را خواستار شده اند به همین جهت از مسئولان مربوطه درخواست دارم ردیف بودجه ای برای ساخت و ساز این واحدها در نظر بگیرند.

این نماینده به تخریب و بازسازی واحدهای آموزشی در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: در شهرهای حوزه انتخابیه مبارکه این طرح اجرایی شده است و تعداد قابل توجهی از واحدهای آموزشی این شهرها تخریب و در مرحله سف کاری هستند، اما برای ادامه کار بودجه لازم در نظر گرفته نشده است.

موسوی مبارکه افزود: از دولت درخواست دارم برای ادامه این پروژه ها و تخریب و بازسازی واحدهای آموزشی حوزه انتخابیه اینجانب اقدام کند و در بودجه سال 90 این موارد را در نظر بگیرد.

وی تصریح کرد:‌سال ها به دلیل مخروب و خطرناک بودن از این فضاها استفاده نشد اکنون که تخریب آنها آغاز و به مرحله سف کاری رسیده بهتر است با قرار دادن بودجه ای مناسب واحدهای آموزشی ساخته و در اختیار مردم قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet