هدر موبایل
1389/08/15 15:12:00
سرویس صحن
اخطار قانون اساسی جلالیان

نباید بین شهرها تبعیض قایل شد

**نماینده مردم دیر و کنگان و جم پیش از آغاز کار مجلس و بررسی برنامه پنجم توسعه درخصوص توجه بیشتر به استان بوشهر و رفع خشکسالی این استان اخطار قانون اساسی داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در صحن علنی عصر روز شنبه 14 آبان، عسگر جلالیان طی یک اخطار قانون اساسی خواستار توجه بیشتر به استان های دارای منابع طبیعی بیشتر شد و گفت: اصل 48 قانون اساسی درخصوص عدم تبعیض بین شهرهایی است که از منابع طبیعی برخوردار است.

وی ادامه داد: طبق این ماده در بهره برداری از منابع طبیعی و استفاده از درآمدهای ملی در سطح استان ها و توزیع فعالیت های اقتصادی میان استان ها و مناطق مختلف کشور نباید تبعیضی در کار باشد، به طوری که هر منطقه فراخور نیازها و استعداد سرمایه و امکانات لازم دسترسی داشته باشد.

جلالیان با بیان اینکه استان بوشهر در زمینه های مختلف در کشور تاثیرگذار است، گفت: بوشهر از لحاظ نفت و گاز کشاورزی و واردات و صادرات دریایی سهم بالایی در درآمد کشور دارد اما از این درآمد سهم اندکی به این شهر جهت توسعه و پیشرفت داده شده است.

نماینده مردم دیر، کنگان و جم افزود: خشکسالی در بخش کشاورزی به طور جدی برای این شهر مشکل ساز شده است این در حالی است که وزارت نیرو و جهاد کشاورزی درخصوص آب رسانی و راه اندازی سدها به خصوص سد سرچشمه اقدام لازم را انجام نمی دهند.

جلالیان تاکید کرد: برای رفع خشکسالی در استان بوشهر بهترین راه حل این است که 2 وزارتخانه تکلیف آب رسانی بوشهر را که سال ها رها شده است را مشخص کند و اجازه حفاری جهت چاه آب را بدهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet